TechSoup Türkiye Bağış Programı, Sivil Toplum Geliştirme Merkezi’nin (STGM) TechSoup ile ortaklığı kapsamında hayata geçirilmiştir.

TechSoup, dünya genelinde kar amacı gütmeyen kuruluşların çalışmalarının etkisini artırmak için teknolojiye erişimlerini destekleyen San Francisco merkezli kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. 40’ın üzerinde ülkeyi kapsayan TechSoup ağının yerel bir partneri olarak STGM Türkiye’de, Microsoft, Bitdefender ve Google gibi şirketlerin kar amacı gütmeyen kuruluşlara yönelik teknoloji bağışı programlarını yürütecektir. Bağış programı kapsamında sivil toplum örgütleri işletim sistemi yazılımları, sunucu yazılımları, güvenlik yazılımları gibi ürünler için bağış talebinde bulunabilirler.

Bağış Programının yürütülebilmesi için sivil toplum örgütlerinin her bağış karşılığında cüzi bir idari ücret ödemeleri gerekmektedir. İdari ücretler ürüne göre farklılık göstermesine rağmen program aracılığıyla sivil toplum örgütleri perakende satış fiyatı üzerinden % 95’e kadar tasarrufla yazılımlara sahip olabilirler. TechSoup Türkiye, Türkiye’deki sivil toplum örgütlerine bağış programı kapsamında sadece yazılım sağlamakla kalmamakta aynı zamanda örgütleri BİT alımları ve altyapıları konusunda daha donanımlı hale getirecek destekler de sağlamaktadır.

Bağış Programından Türkiye’de kayıtlı bulunan sivil toplum örgütleri faydalanabilir. Sivil toplum örgütlerinin genel uygunluk kriterinin yanı sıra bağışta bulunan her bir partnerin belirlediği uygunluk kriterlerini de karşılaması gerekmektedir (ayrıntılı bilgi için lütfen Programa Uygunluk Şartları bölümüne bakınız).