Ağ Günlükleri

Azure Bağış Programındaki Önemli Değişiklikler

Sa, 02/10/2018 - 19:03 - Anonymous

Azure Bağış Programındaki Önemli Değişiklikler

 

Bilindiği gibi Türkiye’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, Techsoup Türkiye Yazılım Bağış Programı ile Microsoft Bulut Çözümlerinden ücretsiz veya büyük oranda indirimli olarak faydalanabilmektedirler. Bu çözümlerden birisi Microsoft’un genel bulut hizmet sağlayıcılarından biri olan Azure hizmetidir. Microsoft Philanthropies, sivil toplum örgütlerine yönelik olarak sunduğu bağış kapsamındaki Microsoft Azure üzerinde önemli değişiklikler yapmıştır. Bu yazıda sizlerle bu değişiklikleri paylaşmak istedik.

 

Bağış Kapsamı

Microsoft uygunluk kriterlerini sağlayan sivil toplum örgütlerine değişiklik öncesi yıllık 5.000 USD tutarında sağlanan Azure kredisinin yerine artık yıllık 3.500 USD değerinde Azure kredisi ve 50 adet 1 yıllık Enterprise Mobility + Security E3 lisansı sağlamaktadır.

 

Uygunluk kriterlerini karşılayan STÖ’ler yıllık 3.500 USD değerinde Azure kredisinden ve Microsoft'un doğrudan sağladığı 50 adet 1 yıllık Enterprise Mobility + Security E3 lisansından yararlanabilirler. Azure kredisi herhangi bir Azure iş yükündeki işlemi satın almak için kullanılabilir.  Enterprise Mobility + Security lisansları Azure Active Directory Premium P1’i de içermektedir.  

 

Bu teklif için Techsoup web sayfasını ziyaret etmenize gerek yoktur.

Microsoft Nonprofit Portalına https://nonprofit.microsoft.com/register kayıt olduktan sonra Azure sayfasını ziyaret ederek kayıt yaptırabilir ve daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Microsoft Azure Nedir?

Azure, bulut bilişim hizmetlerinin bütünleşik bir parçasıdır. Bu servisler analiz, bulut bilişimi, web hizmetleri ve mobil uygulamaları, ağ oluşturma, depolama ve benzeri birçok hizmeti sunmaktadır.

Enterprise Mobility + Security E3 Nedir?

Enterprise Mobility and Security bulut tabanlı kimlik ve güvenlik hizmetidir, organizasyonunuzun üye bilgilerini, kullanıcılarını, aygıtlarını, uygulamalarını ve verilerini korumanızı ve yönetmenizi sağlar.

Microsoft, Azure Active Directory Premium P1, Azure Information Protection Premium P1, Microsoft Advanced Threat Analytics, and Microsoft Intune paketleri aracılığı ile örgütünüze 50 adet bir-yıllık Enterprise Mobility + Security E3  ve 3.500 USD’lik Azure kredisi sağlamaktadır. 50 Lisans’tan fazlasına ihtiyaç duyan STÖ’ler kullanıcı başına 2.5 USD ödeyerek daha fazla lisansa sahip olabilmektedirler.

Örgütünüz Microsoft Azure’dan Nasıl Faydalanır?

Azure geniş çaplı işletim sistemi seçenekleri sunar ve sektör lideri bir güvenlik sağlar. Ayrıca mevcut IT altyapınız ile entegre olarak örgütünüz büyüdükçe hizmet ölçeğini de artırır.

Nasıl Microsoft Azure Edinebilirim?

Microsoft'un sayfasından doğrudan Azure kredisi için başvuru yapabilirsiniz. Microsoft Nonprofit Portalına https://nonprofit.microsoft.com/register kayıt olduktan sonra Azure sayfasını ziyaret ederek kayıt yaptırabilir ve daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

Ayrıca Techsoup Türkiye’nin sayfasında https://www.techsoupturkiye.org.tr/node/6065 Microsoft Azure Başvuru Kılavuzunu da inceleyebilirsiniz.

tags: 

Microsoft İndirim Programı - Operasyon Kılavuzu

Per, 12/04/2018 - 13:41 - Anonymous

Microsoft İndirim Programı - Operasyon Kılavuzu

Microsoft İndirim Programına hoş geldiniz! Bu program sivil toplum kuruluşlarının Microsoft orijinal yazılımlarına büyük bir indirimle ulaşmalarını sağlar (Open Charity pricing). Yalnızca yetkili bir Microsoft Satıcı Sertifikasına sahip kâr amacı gütmeyen kuruluşlar Microsoft ürünlerini Open Charity fiyatlandırmasından alabilir. Kataloğu buradan inceleyebilirsiniz.

 

I.               TechSoup Türkiye üyeliği

 

Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olduğunuzu doğrulamak için Türkiye’deki Microsoft İndirim Programını sağlayan TechSoup Türkiye’nin uygunluk kriterlerini karşılayan bir üyesi olmanız gerekir. İndirimli olarak ürünlere erişmek için faaliyetleriniz Microsoft tarafından uygun nitelikte olmalıdır. Uygunluk kriterlerini sağlayan kuruluşlar için daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

TechSoup Türkiye üyesi değil misiniz? Şimdi kaydolun!

 

https://www.techsoupturkiye.org.tr/node/6069

 

II. Microsoft Kâr Amacı Gütmeyen Portal üyeliği

 

Talep etmek istediğiniz Microsoft yazılım indirimlerine erişebilmeniz için Microsoft Nonprofit Portal’a kayıt olmanız gerekir. Ardından TechSoup Türkiye’ye kuruluşunuzun indirim programı için uygunluk kriterlerini sağladığına dair sertifikayı Microsoft Nonprofit Portal aracılığıyla iletebilirsiniz.

 

Lütfen TechSoup Türkiye sertifikanızı teslim almadan önce talebinizin işleme konulamayacağını unutmayın. Bu sertifika bir yıl süresince geçerlidir.

 

Zaten Microsoft Nonprofit Portal’a üye misiniz? İkinci adımı atlayabilirsiniz.

 

III.               Detaylı Açıklamalar

Adım Bir : Microsoft Nonprofit Portal’a kayıt olun.

 

 1. Microsoft Nonprofit Portal’a gidin ve Get Started’a tıklayın. (Eğer mobil görünümdeyseniz, Get Started mobil menüsündedir.)

 2. Kayıt olmak için ilgili adımları takip edin.

 

Tarafınıza 10 iş günü içinde uygunluk değerlendirmeleriniz hakkında bir e-posta gönderilecektir.

 

Adım  İki: Uygunluk Sertifikanızı TechSoup Türkiye’ye gönderin.

 

 1. Uygunluğunuz doğrulandıktan sonra,Microsoft Nonprofit Portal’a dönün ve sayfanın üst tarafındaki Login ‘i (Sign In değil) tıklayın. (Eğer mobil görünümdeyseniz, Login mobil menüsündedir.) Bir onay anahtarı sağlamanız talep edilebilir.

 2. Giriş yaptıktan sonra Microsoft kâr amacı gütmeyen tekliflerinin bir listesini göreceksiniz. Software Licences sekmesinin altında Software Discounts ‘a ardından Continue ‘a tıklayın.

 3. Kuruluşun bilgilerini inceleyin ve Next’e tıklayın.

 4. Aşağıdaki satıcı bilgilerini girin ve tamamladığınızda Next’e tıklayın.

·  Satıcı İletişim Adı: [TechSoup Türkiye]

·  Satıcı Email: [destek@techsoupturkiye.org.tr]

 1. Bir sonraki sayfada Send to Reseller ‘a tıklayın. Bir onay sayfası göreceksiniz.

TechSoup Türkiye’nin sertifikanızı işlemesi 5 ila 10 iş gününü alabilir. Ardından TechSoup Türkiye’den talep ettiğiniz teklifleri edinmeniz için gerekli açıklamaları içeren bir e-posta alacaksınız.

 

Hala sorularınız mı var?

 

SSS’yi inceleyin.

Bize ulaşın.

 

tags:  Microsoft

SSS: TechSoup’taki Microsoft Program Değişiklikleri

Çar, 28/02/2018 - 14:22 - Anonymous

SSS:  TechSoup’taki Microsoft Program Değişiklikleri

S:  Neden Microsoft bu değişiklikleri gerçekleştiriyor?

Microsoft’un amacı daha fazla sivil toplum örgütünün daha büyük bir etkisi olmasını sağlamaktır. Bununla birlikte, üyelik (veya cloud) modelinde yazılım bağışlarını sürdürülebilir bir şekilde ölçeklendirmek için yeni bir filantropi modeli gerekmektedir.

Microsoft’un Tech for Social Impact takımı edinilen kârın sivil toplum örgütlerine daha fazla destek sağlamak için yatırım yapılacağı bir sosyal girişim olarak organize edilmiştir.

Daha Fazlası İçin  https://blogs.microsoft.com/on-the-issues/?p=57515

S:  Microsoft bağışlanan ürünleri için uygunluk kriterlerini değiştiriyor mu?

Hayır, TechSoup aracılığıyla bağışlanan teklifler için uygunluk kriterleri aynı kalacaktır.

S: Microsoft “Başlık Grupları” kısıtlamalarında yapılan değişikliği açıklayabilir misiniz?

1 Nisan 2018 tarihinden itibaren uygunluk kriterlerini sağlayan sivil toplum örgütleri Microsoft’un bağışladığı tüm ürünler arasından 10 başlık grubuyla sınırlı kalmadan seçim yapabilecektir. Aksi belirtilmedikçe iki yıllık süre içinde her bir ürün için en fazla 50 lisans için bağış talebinde bulunulabilecektir. Sunucu ürünlerine özgü lisans sınırlamaları devam edecektir.

S:  Standart ve Premium ürünleri arasındaki fark nedir?

Premium ürünler genellikle Office Professional Plus veya Visio Professional gibi “Professional” ya da “Enterprise” olarak adlandırılır. Standart ürünler Office Standart veya Visio Standart gibi “ Standart” olarak adlandırılır.

S:   “On-premise” yazılım nedir?

“On-premises” ürünleri bilgisayarlara yüklenen yazılım ürünlerini ifade eder.

 

S:  1 Nisan’dan itibaren Microsoft on-premise yazılımlarını almaya devam edebilecek miyim?

Uygunluk kriterlerini karşılayan STÖ’ler 1 Nisan’dan itibaren TechSoup aracılığıyla Office Standart ve Visio Standart gibi Microsoft on-premise Standart ürünleri için bağış talebinde bulunabilecektir.

Office Professional Plus ve Visio Professional gibi Microsoft on-premise Premium ürünleri 1 Nisan’dan itibaren yalnızca indirimli olarak sunulacaktır. Techsoup sizlere indirimli teklifleri sunmak için indirim programları başlatacaktır. Bu indirim tekliflerini 1 Nisan’dan sonra en kısa sürede sizlere sunmayı hedefliyoruz.

S:  Bağış Programı sona mı eriyor?

Hayır, öngörülen gelecekte Microsoft sivil toplum örgütlerine teknoloji bağışlamaya devam edecektir. Son üç yıl boyunca, Microsoft her yıl STÖ’lere nakit ve hizmet bağışlamıştır. Microsoft daha geniş lisanslama seçenekleri sunarak ulaşacağı sivil toplum örgütü sayısını üç katına çıkarmayı umuyor.

S:  Daha fazla on-premise  ürününe ihtiyacım olursa ne olur?

Eğer daha fazla on-premise yazılım lisanslarına ihtiyacınız varsa bunlar sizlere TechSoup aracılığıyla bağış olarak sunulur veya artık bağışlanmayan ürünlere ihtiyacınız varsa 1 Nisan’dan itibaren bu ürünlere indirimli olarak TechSoup aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Aynı ürünlere ilişkin lisansları doğrudan Microsoft’tan veya yetkili satıcılardan da edinebilirsiniz.

tags: 

TechSoup Microsoft Yazılım Bağış Programındaki Önemli Değişiklikler

Per, 22/02/2018 - 12:11 - Anonymous

Bugün sizlerle Microsoft’un haberlerini ve Techsoup yazılım bağış programındaki planlanmış güncellemelerini paylaşıyoruz:

 • Microsoft’un Tech for Social Impact grubu, kar amacı gütmeyen teklifleri ve bağış modeli için iyileştirmeler ve değişiklikler gerçekleştirdi

 • Bu değişikliklerin bazıları TechSoup’ta yürütülen mevcut Microsoft yazılım bağış programını etkileyecektir ve bunlar sivil toplum örgütünüzü ilgilendirebilir.

Microsoft Philanthropies’in Tech for Social Impact grubu, teknolojik ilerlemelerin ivme kazanmasıyla birlikte sivil toplum örgütlerinin ve hizmet sundukları insanların geride kalmamalarını sağlamak için kısa bir süre önce heyecan verici bir blog yazısı paylaştı. TechSoup aracılığıyla uzun süredir devam eden yazılım bağış programı Microsoft’un bu sektöre olan bağlılığının bir kanıtıdır. TechSoup Microsoft ve diğer 100’den fazla teknoloji sağlayıcısıyla sivil toplum örgütlerinin teknoloji çözümlerine ve hizmetlerine erişimini genişleterek, misyonlarınızı yerine getirebilmeniz için ekonomik bir şekilde en etkili teknolojileri benimsemenize ve kullanmanıza destek olur.

TechSoup deneyiminizi etkileyebilecek Microsoft’un blog yazısında duyurulan değişiklikleri sizler için özetledik.Teknoloji ihtiyaçlarınızı etkin bir şekilde planlayabilmek adına lütfen bu detayları gözden geçirmek için birkaç dakikanızı ayırınız.

Gerçekleşen değişiklikler hakkındaki görüşlerinizi ve sorularınızı merak ediyoruz. Buradan bizlere ulaşabilirsiniz.

TechSoup’taki mevcut Microsoft yazılım bağış programı 1 Nisan’da nasıl değişecek?

 • Ürün Seçimi: Microsoft on-premise ürün bağışlarını küçük kuruluşların ihtiyaçlarını karşılamak için optimize ediyor. Microsoft on-premise ürünlerinin Standart sürümleri TechSoup aracılığıyla uygunluk kriterlerini karşılayan sivil toplum örgütlerine bağış olarak sunulmaya devam edecektir. Microsoft on-premise ürünlerinin Premium sürümleri artık TechSoup aracılığıyla bağış olarak edinilemeyecek fakat uygunluk kriterlerini karşılayan sivil toplum örgütlerine bir indirim sağlanacaktır. Microsoft Cloud kar amacı gütmeyen tekliflerinde bir değişiklik yapılmamıştır.

 • TechSoup’taki Bağışlanan Ürünler Arasından Seçim: 1 Nisan’dan itibaren 10 başlık grubu ile sınırlandırılmadan, bağışlanan Microsoft ürünleri arasından seçim yapabilirsiniz.

 • Program Kuralları ve Uygunluk Kriterleri Aynı Kalacaktır: TechSoup aracılığıyla sağlanan bağış teklifleri aynı kalacaktır. Bu uygunluk kriterleri tüm Microsoft kar amacı gütmeyen indirimleri için standartlaştırılmıştır. TechSoup aracılığıyla sunulan 2 yıllık döngü içinde bağışlanan lisans sınırlamaları aynı kalacaktır.

 • Seçenekler Hakkında Bilgi Almak & Seçeneklere Erişim: Microsoft’un iyileştirmeleri sivil toplum örgütlerine bir dizi bağış, indirim ve lisanslama seçenekleri sunuyor. TechSoup bağışlanmış, indirimli, on-premise, Cloud veya hibrit olsun sizin ihtiyacınız olan en iyi seçeneleri anlamanıza yardımcı olacaktır. Mümkün olduğunda, kolay tek bir yerden doğrudan erişim sağlayacağız.

 • Yeni ve Önemli microsoft.com/nonprofits : Eğer Microsoft’un blog yazısında gözden kaçırdıysanız, Microsoft’tan edinebileceğiniz bu heyecan verici ve yeni kar amacı gütmeyen doğrudan tekliflere —Office 365 volunteer SKU, Microsoft 365’in E3 ve E5 tekliflerinin genişletilmiş hali ve Microsoft Surface‘a 10 yeni kuruluştan ulaşabilirsiniz.  

Topluluklarınız için yaptığınız her şey için teşekkür ederiz.

tags:  Microsoft

Microsoft Cloud Ürünleri Başvuru Kılavuzu

Sa, 24/10/2017 - 14:37 - Anonymous

 

Aşağıdaki adımları takip ederek Microsoft Cloud ürünleri için bağış başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

ADIM 1

https://nonprofit.microsoft.com/#/register adresine giderek “Select Country… “ sekmesinden Turkey ‘i seçiniz.

ADIM 2

Microsoft bağış programından yararlanabilmeniz için yapılacak uygunluk değerlendirmeleri hakkındaki bilgi notunun altındaki “Continue” butonuna tıklayınız.

ADIM 3

Microsoft Ayrımcılıkla Mücadele İlkesini okuyunuz ve onaylamak için “Devam” a tıklayınız.

ADIM 4

Kuruluşunuz hakkında bilgileri girdikten sonra “İleri” ye tıklayınız.

ADIM 5

Kuruluşunuza ait bilgileri giriniz.

Eğer Techsoup Türkiye’ye kayıtlı değilseniz ya da uygunluk değerlendirmeleriniz tamamlanmadıysa aşağıdaki belgeleri yükleyiniz.

Dernekler için:

-          Dernekler Dairesi’nden aldığınız güncel Faaliyet Belgesi  

-          Dernekler Dairesi onaylı tüzüğünüz

 

Vakıflar için:

-          Vakıf senedi (Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından tescilli/onaylı vakıf senedi)

-          Vakfın tüzel kişiliğinin devam ettiğini gösteren güncel resmi belge (Vakıflar genel müdürlüğünden alacağınız vakfınızın faaliyeti hakkında bir yazı )

ADIM 6

Microsoft hesabınızın kullanıcısını oluşturunuz.

ADIM 7

Microsoft Deneme Sözleşmesini okuyup kullanıcı kimliğinizi oluşturunuz.

https://www.microsoft.com/online/legal/v2/?docid=20&langid=tr-tr

 

Hesabınızı oluşturmanızın ardından Microsoft.com e-posta adresinden tarafınıza yönlendirme e-postaları gönderilecektir. Techsoup uygunluk değerlendirmeleriniz sistem üzerinden yapılacak ve sonucu tarafınıza bildirilecektir.

Kuruluşunuzun Microsoft yazılım bağışları için uygun bulunması durumunda O365, Azure ve Dynamics ürünleri için bağış başvurunuzu gerçekleştirebileceksiniz.

 

tags:  Microsoft
İçeriği dağıtıma sok