admin ağ günlüğü

Microsoft Discounted Ürünleri ve STÖ’ler için Sunduğu Çözümler

Per, 03/01/2019 - 11:23 - Anonymous

Dynamics 365 (On-Premise*): Dynamics 365 (On-Premises) müşteri ilişkileri yönetimi yazılımıdır. Bu yazılım ile gönüllü, bağışçı ve paydaşlarınızın izinli kayıtlarını saklayabilir ve analiz edebilirsiniz. Planlı ya da etkinlik-bazlı aktivitelerinizi raporlayabilir, e-posta, toplantı ve diğer notlarınızın verilerini eşgüdümlü olarak düzenleyebilirsiniz.

Techsoup Microsoft Discounted Programında Dynamics Ürünlerini İncele

Exchange Server: Exchange Server Windows sunucusunda çalışan bir e-posta ve kişisel bilgi yönetimi yazılımıdır. STÖ’nüzün kendi içinde veya dışarıyla yapacağı yazışmalar için güvenli ve uyumlu bir e-posta servisi sağlayıcısıdır. Standart Edition daha çok küçük-orta büyüklükteki sivil toplum kuruluşları için dizayn edilmiştir ve beş posta kutusu ile sınırlıdır. Bu ürüne ek olarak müşteri erişim lisansı sağlayan Exchange Server User CAL ürününü talep edebilirsiniz. Exchange Server User CAL bir kullanıcıya Exchange Server’a herhangi bir aygıttan erişim yetkisi sağlayan bir yazılımdır. 

Techsoup Microsoft Discounted Programında Exchange Server Ürünlerini İncele

TechSoup'ta Exchange Server Ürünlerini İncele

Office: Microsoft Office tüm dünyada yaygın olarak kullanılan ofis yazılımları paketidir. Microsoft Office'in içinde çok gelişmiş bir kelime işlemci olan Word, sayısal hesaplamalar ve veri ile çalışmayı sağlayan Excel, sunumlar hazırlayabileceğiniz Powerpoint, e-posta yönetim ve gönderim aracı olan Outlook, masaüstü yayıncılık yapabileceğini Publisher vardır. Microsoft Office'in yaygınlaşmasıyla beraber Windows tabanlı cihazların yanında MacOS işletim sistemini kullanan bilgisayarlarda da kullanılan bir sürümü yayınlanmıştır.

Techsoup Microsoft Discounted Programında Office Ürünlerini İncele

Techsoup'ta Office Ürünlerini İncele

Project: MS Project bir proje yönetimi yazılımıdır. Yöneticiye projeyle ilgili güncel durumu, ilerleme aşamalarını, tamamlanan işleri, programları ve projenin mali durumunu özetleyen bilgiler sunar. Eğer hibe ve fon sağlayan kuruluşlar aracılığı ile mali kaynaklara erişmeye çalışan ve proje yönetimine ihtiyaç duyan bir sivil toplum örgütüyseniz, MS Project aracılığı ile görevlerinizi planlayabilir, ilerlemelerinizi takip edebilir, teslim tarihlerini takvime işleyebilir, projeye yönelik bilgileri kolayca paylaşabilirsiniz. Bu yazılım küçük, orta ya da büyük ölçekli bütün STÖ’ler için uygun bir programdır. 

Techsoup Microsoft Discounted Programında Project Ürünlerini İncele

Techsoup'ta Project Ürünlerini İncele

Sharepoint: Sharepoint bilgi paylaşımı, çevrimiçi işbirliği ve içerik yönetimi sunan bir sunucu platformudur. Bu yazılımın hizmetleri yalnızca uygun lisansa sahip dahili kullanıcılar erişilebilir. Kuruluş içinde bir dahili portal yaratarak bilgi paylaşımı yapabilir, birden çok kullanıcıya ait dökümanları düzenleyip yönetebilirsiniz. Müşteri erişim lisansları (CALs) ile de fazladan bir aygıt ya da kullanıcının sunucuya dilediği yerden veya aygıttan erişimini sağlayabilirsiniz. 

Techsoup Microsoft Discounted Programında Sharepoint Ürünlerini İncele

Techsoup'ta Sharepoint Ürünlerini İncele

Skype For Business: Skype For Business çevrimiçi toplantılara 250'ye kadar katılımcı eklemenize olanak tanır, kurumsal düzeyde güvenlik sunar, çalışan hesaplarını yönetmenizi sağlar ve Office uygulamalarınızla entegredir. Üstelik dilerseniz toplantılarınızı kaydedebilirsiniz.

Techsoup Microsoft Discounted Programında Skype for Business Ürünlerini İncele

SQL Server Ürünleri: Bu ürünler bağlantılı veritabanları arasında veri depolama, yönetim, analiz ve raporlaması için araçlar sunan Microsoft yazılmlarıdır. Eğer bağlantılı vertabanları konusunda deneyimli bir sivil toplum örgütüyseniz, bu yazılım ile müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) platformuna veri sağlayabilir, örgütünüzün topladığı verileri analiz edebilir, örgütünüze dinamik bir wesitesi desteği sağlayabilirsiniz. 

Techsoup Microsoft Discounted Programında SQL Server Ürünlerini İncele

Techsoup'ta SQL Server Ürünlerini İncele

Windows Server: Windows Server kuruluş içindeki ağ kurallarını yönetmeniz için dizany edilmiş bir Microstf yazılmıdır. STÖ’nüzün büyüklüğüne bağlı olarak farklı versiyonları tercih edebileceğiniz bu yazılım ile yazıcı erişimi, etki alanı denetleyicisi, web sunucusu ve dosya sunucusuna erişim protokollerini otomatik olarak düzenlemenize olanak verir. 

Techsoup Microsoft Discounted Programında Windows Server Ürünlerini İncele

Techsoup'ta Windows Server Ürünlerini İncele

tags: 

Azure Bağış Programındaki Önemli Değişiklikler

Sa, 02/10/2018 - 16:33 - Anonymous

Azure Bağış Programındaki Önemli Değişiklikler

 

Bilindiği gibi Türkiye’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, Techsoup Türkiye Yazılım Bağış Programı ile Microsoft Bulut Çözümlerinden ücretsiz veya büyük oranda indirimli olarak faydalanabilmektedirler. Bu çözümlerden birisi Microsoft’un genel bulut hizmet sağlayıcılarından biri olan Azure hizmetidir. Microsoft Philanthropies, sivil toplum örgütlerine yönelik olarak sunduğu bağış kapsamındaki Microsoft Azure üzerinde önemli değişiklikler yapmıştır. Bu yazıda sizlerle bu değişiklikleri paylaşmak istedik.

 

Bağış Kapsamı

Microsoft uygunluk kriterlerini sağlayan sivil toplum örgütlerine değişiklik öncesi yıllık 5.000 USD tutarında sağlanan Azure kredisinin yerine artık yıllık 3.500 USD değerinde Azure kredisi ve 50 adet 1 yıllık Enterprise Mobility + Security E3 lisansı sağlamaktadır.

 

Uygunluk kriterlerini karşılayan STÖ’ler yıllık 3.500 USD değerinde Azure kredisinden ve Microsoft'un doğrudan sağladığı 50 adet 1 yıllık Enterprise Mobility + Security E3 lisansından yararlanabilirler. Azure kredisi herhangi bir Azure iş yükündeki işlemi satın almak için kullanılabilir.  Enterprise Mobility + Security lisansları Azure Active Directory Premium P1’i de içermektedir.  

 

Bu teklif için Techsoup web sayfasını ziyaret etmenize gerek yoktur.

Microsoft Nonprofit Portalına https://nonprofit.microsoft.com/register kayıt olduktan sonra Azure sayfasını ziyaret ederek kayıt yaptırabilir ve daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Microsoft Azure Nedir?

Azure, bulut bilişim hizmetlerinin bütünleşik bir parçasıdır. Bu servisler analiz, bulut bilişimi, web hizmetleri ve mobil uygulamaları, ağ oluşturma, depolama ve benzeri birçok hizmeti sunmaktadır.

Enterprise Mobility + Security E3 Nedir?

Enterprise Mobility and Security bulut tabanlı kimlik ve güvenlik hizmetidir, organizasyonunuzun üye bilgilerini, kullanıcılarını, aygıtlarını, uygulamalarını ve verilerini korumanızı ve yönetmenizi sağlar.

Microsoft, Azure Active Directory Premium P1, Azure Information Protection Premium P1, Microsoft Advanced Threat Analytics, and Microsoft Intune paketleri aracılığı ile örgütünüze 50 adet bir-yıllık Enterprise Mobility + Security E3  ve 3.500 USD’lik Azure kredisi sağlamaktadır. 50 Lisans’tan fazlasına ihtiyaç duyan STÖ’ler kullanıcı başına 2.5 USD ödeyerek daha fazla lisansa sahip olabilmektedirler.

Örgütünüz Microsoft Azure’dan Nasıl Faydalanır?

Azure geniş çaplı işletim sistemi seçenekleri sunar ve sektör lideri bir güvenlik sağlar. Ayrıca mevcut IT altyapınız ile entegre olarak örgütünüz büyüdükçe hizmet ölçeğini de artırır.

Nasıl Microsoft Azure Edinebilirim?

Microsoft'un sayfasından doğrudan Azure kredisi için başvuru yapabilirsiniz. Microsoft Nonprofit Portalına https://nonprofit.microsoft.com/register kayıt olduktan sonra Azure sayfasını ziyaret ederek kayıt yaptırabilir ve daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

Ayrıca Techsoup Türkiye’nin sayfasında https://www.techsoupturkiye.org.tr/node/6065 Microsoft Azure Başvuru Kılavuzunu da inceleyebilirsiniz.

tags: 

Microsoft İndirim Programı - Operasyon Kılavuzu

Per, 12/04/2018 - 11:11 - Anonymous

Microsoft İndirim Programı - Operasyon Kılavuzu

Microsoft İndirim Programına hoş geldiniz! Bu program sivil toplum kuruluşlarının Microsoft orijinal yazılımlarına büyük bir indirimle ulaşmalarını sağlar (Open Charity pricing). Yalnızca yetkili bir Microsoft Satıcı Sertifikasına sahip kâr amacı gütmeyen kuruluşlar Microsoft ürünlerini Open Charity fiyatlandırmasından alabilir. Kataloğu buradan inceleyebilirsiniz.

 

I.               TechSoup Türkiye üyeliği

 

Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olduğunuzu doğrulamak için Türkiye’deki Microsoft İndirim Programını sağlayan TechSoup Türkiye’nin uygunluk kriterlerini karşılayan bir üyesi olmanız gerekir. İndirimli olarak ürünlere erişmek için faaliyetleriniz Microsoft tarafından uygun nitelikte olmalıdır. Uygunluk kriterlerini sağlayan kuruluşlar için daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

TechSoup Türkiye üyesi değil misiniz? Şimdi kaydolun!

 

https://www.techsoupturkiye.org.tr/node/6069

 

II. Microsoft Kâr Amacı Gütmeyen Portal üyeliği

 

Talep etmek istediğiniz Microsoft yazılım indirimlerine erişebilmeniz için Microsoft Nonprofit Portal’a kayıt olmanız gerekir. Ardından TechSoup Türkiye’ye kuruluşunuzun indirim programı için uygunluk kriterlerini sağladığına dair sertifikayı Microsoft Nonprofit Portal aracılığıyla iletebilirsiniz.

 

Lütfen TechSoup Türkiye sertifikanızı teslim almadan önce talebinizin işleme konulamayacağını unutmayın. Bu sertifika bir yıl süresince geçerlidir.

 

Zaten Microsoft Nonprofit Portal’a üye misiniz? İkinci adımı atlayabilirsiniz.

 

III.               Detaylı Açıklamalar

Adım Bir : Microsoft Nonprofit Portal’a kayıt olun.

 

  1. Microsoft Nonprofit Portal’a gidin ve Get Started’a tıklayın. (Eğer mobil görünümdeyseniz, Get Started mobil menüsündedir.)

  2. Kayıt olmak için ilgili adımları takip edin.

 

Tarafınıza 10 iş günü içinde uygunluk değerlendirmeleriniz hakkında bir e-posta gönderilecektir.

 

Adım  İki: Uygunluk Sertifikanızı TechSoup Türkiye’ye gönderin.

 

1. Uygunluğunuz doğrulandıktan sonra,Microsoft Nonprofit Portal’a dönün ve sayfanın üst tarafındaki

Login ‘i (Sign In değil) tıklayın. (Eğer mobil görünümdeyseniz, Login mobil menüsündedir.)

Bir onay anahtarı sağlamanız talep edilebilir.

2. Giriş yaptıktan sonra, Microsoft'tan gelen kar amacı gütmeyen tekliflerin bir listesini göreceksiniz.

Sayfanın altında, "Şirket içi yazılım lisansları hakkında daha fazla bilgi edinmek için burayı tıklayın" yazan bağlantıyı tıklayın.

 

3. Software Discount başlığının altındaki “Send to partner”a tıklatın.

 

4. Aşağıdaki bilgileri ve e-posta adresinizi girin ve tamamlandığında “Send to partner” (ortağa gönder)'i tıklayın.

 

o        Company name: TechSoup

o        Contact name: TechSoup

o        Contact email address: [STGM_Discounts@techsoup.org]

 

Bir onay sayfası görünür.

 

TechSoup Türkiye'nin sertifikanızı işleme koyması 5 ila 10 iş günü sürebilir.

Ondan sonra, talep edilen teklifleri alma talimatlarını içeren TechSoup Türkiye'den bir e-posta alacaksınız.

 

Hala sorularınız mı var?

 

SSS’yi inceleyin.

Bize ulaşın.

 

tags:  Microsoft

SSS: TechSoup’taki Microsoft Program Değişiklikleri

Çar, 28/02/2018 - 11:52 - Anonymous

SSS:  TechSoup’taki Microsoft Program Değişiklikleri

S:  Neden Microsoft bu değişiklikleri gerçekleştiriyor?

Microsoft’un amacı daha fazla sivil toplum örgütünün daha büyük bir etkisi olmasını sağlamaktır. Bununla birlikte, üyelik (veya cloud) modelinde yazılım bağışlarını sürdürülebilir bir şekilde ölçeklendirmek için yeni bir filantropi modeli gerekmektedir.

Microsoft’un Tech for Social Impact takımı edinilen kârın sivil toplum örgütlerine daha fazla destek sağlamak için yatırım yapılacağı bir sosyal girişim olarak organize edilmiştir.

Daha Fazlası İçin  https://blogs.microsoft.com/on-the-issues/?p=57515

S:  Microsoft bağışlanan ürünleri için uygunluk kriterlerini değiştiriyor mu?

Hayır, TechSoup aracılığıyla bağışlanan teklifler için uygunluk kriterleri aynı kalacaktır.

S: Microsoft “Başlık Grupları” kısıtlamalarında yapılan değişikliği açıklayabilir misiniz?

1 Nisan 2018 tarihinden itibaren uygunluk kriterlerini sağlayan sivil toplum örgütleri Microsoft’un bağışladığı tüm ürünler arasından 10 başlık grubuyla sınırlı kalmadan seçim yapabilecektir. Aksi belirtilmedikçe iki yıllık süre içinde her bir ürün için en fazla 50 lisans için bağış talebinde bulunulabilecektir. Sunucu ürünlerine özgü lisans sınırlamaları devam edecektir.

S:  Standart ve Premium ürünleri arasındaki fark nedir?

Premium ürünler genellikle Office Professional Plus veya Visio Professional gibi “Professional” ya da “Enterprise” olarak adlandırılır. Standart ürünler Office Standart veya Visio Standart gibi “ Standart” olarak adlandırılır.

S:   “On-premise” yazılım nedir?

“On-premises” ürünleri bilgisayarlara yüklenen yazılım ürünlerini ifade eder.

 

S:  1 Nisan’dan itibaren Microsoft on-premise yazılımlarını almaya devam edebilecek miyim?

Uygunluk kriterlerini karşılayan STÖ’ler 1 Nisan’dan itibaren TechSoup aracılığıyla Office Standart ve Visio Standart gibi Microsoft on-premise Standart ürünleri için bağış talebinde bulunabilecektir.

Office Professional Plus ve Visio Professional gibi Microsoft on-premise Premium ürünleri 1 Nisan’dan itibaren yalnızca indirimli olarak sunulacaktır. Techsoup sizlere indirimli teklifleri sunmak için indirim programları başlatacaktır. Bu indirim tekliflerini 1 Nisan’dan sonra en kısa sürede sizlere sunmayı hedefliyoruz.

S:  Bağış Programı sona mı eriyor?

Hayır, öngörülen gelecekte Microsoft sivil toplum örgütlerine teknoloji bağışlamaya devam edecektir. Son üç yıl boyunca, Microsoft her yıl STÖ’lere nakit ve hizmet bağışlamıştır. Microsoft daha geniş lisanslama seçenekleri sunarak ulaşacağı sivil toplum örgütü sayısını üç katına çıkarmayı umuyor.

S:  Daha fazla on-premise  ürününe ihtiyacım olursa ne olur?

Eğer daha fazla on-premise yazılım lisanslarına ihtiyacınız varsa bunlar sizlere TechSoup aracılığıyla bağış olarak sunulur veya artık bağışlanmayan ürünlere ihtiyacınız varsa 1 Nisan’dan itibaren bu ürünlere indirimli olarak TechSoup aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Aynı ürünlere ilişkin lisansları doğrudan Microsoft’tan veya yetkili satıcılardan da edinebilirsiniz.

tags: 

TechSoup Microsoft Yazılım Bağış Programındaki Önemli Değişiklikler

Per, 22/02/2018 - 09:41 - Anonymous

Bugün sizlerle Microsoft’un haberlerini ve Techsoup yazılım bağış programındaki planlanmış güncellemelerini paylaşıyoruz:

  • Microsoft’un Tech for Social Impact grubu, kar amacı gütmeyen teklifleri ve bağış modeli için iyileştirmeler ve değişiklikler gerçekleştirdi

  • Bu değişikliklerin bazıları TechSoup’ta yürütülen mevcut Microsoft yazılım bağış programını etkileyecektir ve bunlar sivil toplum örgütünüzü ilgilendirebilir.

Microsoft Philanthropies’in Tech for Social Impact grubu, teknolojik ilerlemelerin ivme kazanmasıyla birlikte sivil toplum örgütlerinin ve hizmet sundukları insanların geride kalmamalarını sağlamak için kısa bir süre önce heyecan verici bir blog yazısı paylaştı. TechSoup aracılığıyla uzun süredir devam eden yazılım bağış programı Microsoft’un bu sektöre olan bağlılığının bir kanıtıdır. TechSoup Microsoft ve diğer 100’den fazla teknoloji sağlayıcısıyla sivil toplum örgütlerinin teknoloji çözümlerine ve hizmetlerine erişimini genişleterek, misyonlarınızı yerine getirebilmeniz için ekonomik bir şekilde en etkili teknolojileri benimsemenize ve kullanmanıza destek olur.

TechSoup deneyiminizi etkileyebilecek Microsoft’un blog yazısında duyurulan değişiklikleri sizler için özetledik.Teknoloji ihtiyaçlarınızı etkin bir şekilde planlayabilmek adına lütfen bu detayları gözden geçirmek için birkaç dakikanızı ayırınız.

Gerçekleşen değişiklikler hakkındaki görüşlerinizi ve sorularınızı merak ediyoruz. Buradan bizlere ulaşabilirsiniz.

TechSoup’taki mevcut Microsoft yazılım bağış programı 1 Nisan’da nasıl değişecek?

  • Ürün Seçimi: Microsoft on-premise ürün bağışlarını küçük kuruluşların ihtiyaçlarını karşılamak için optimize ediyor. Microsoft on-premise ürünlerinin Standart sürümleri TechSoup aracılığıyla uygunluk kriterlerini karşılayan sivil toplum örgütlerine bağış olarak sunulmaya devam edecektir. Microsoft on-premise ürünlerinin Premium sürümleri artık TechSoup aracılığıyla bağış olarak edinilemeyecek fakat uygunluk kriterlerini karşılayan sivil toplum örgütlerine bir indirim sağlanacaktır. Microsoft Cloud kar amacı gütmeyen tekliflerinde bir değişiklik yapılmamıştır.

  • TechSoup’taki Bağışlanan Ürünler Arasından Seçim: 1 Nisan’dan itibaren 10 başlık grubu ile sınırlandırılmadan, bağışlanan Microsoft ürünleri arasından seçim yapabilirsiniz.

  • Program Kuralları ve Uygunluk Kriterleri Aynı Kalacaktır: TechSoup aracılığıyla sağlanan bağış teklifleri aynı kalacaktır. Bu uygunluk kriterleri tüm Microsoft kar amacı gütmeyen indirimleri için standartlaştırılmıştır. TechSoup aracılığıyla sunulan 2 yıllık döngü içinde bağışlanan lisans sınırlamaları aynı kalacaktır.

  • Seçenekler Hakkında Bilgi Almak & Seçeneklere Erişim: Microsoft’un iyileştirmeleri sivil toplum örgütlerine bir dizi bağış, indirim ve lisanslama seçenekleri sunuyor. TechSoup bağışlanmış, indirimli, on-premise, Cloud veya hibrit olsun sizin ihtiyacınız olan en iyi seçeneleri anlamanıza yardımcı olacaktır. Mümkün olduğunda, kolay tek bir yerden doğrudan erişim sağlayacağız.

  • Yeni ve Önemli microsoft.com/nonprofits : Eğer Microsoft’un blog yazısında gözden kaçırdıysanız, Microsoft’tan edinebileceğiniz bu heyecan verici ve yeni kar amacı gütmeyen doğrudan tekliflere —Office 365 volunteer SKU, Microsoft 365’in E3 ve E5 tekliflerinin genişletilmiş hali ve Microsoft Surface‘a 10 yeni kuruluştan ulaşabilirsiniz.  

Topluluklarınız için yaptığınız her şey için teşekkür ederiz.

tags:  Microsoft
İçeriği dağıtıma sok