TechSoup Türkiye - Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası


1.    Zamanınızı ayırıp Kullanım Şartları ve Gizlilik İlkelerimizi okuduğunuz için teşekkür ederiz. TechSoup Türkiye web sitesini kullanmakla belirtilen ilkeleri kabul etmiş sayılırsınız. TechSoup Türkiye olarak önceliklerimizden biri de web sitesini gezerken sizden topladığımız ya da formlar vasıtasıyla kendi rızanızla bırakmış olduğunuz bilgilerin güvenliğini sağlamaktır. TechSoup Türkiye gizliliğinizi korumak ve sunulan teknolojilerden en üst seviyede yararlanmanızı sağlamak amacıyla bir takım güvenlik ve gizlilik ilkeleri belirlemiştir. Bu ilkeler; kişisel bilgilerinizin tarafımızca toplanması, kullanılması, saklanması, paylaşılması ve korunması konusunda gizlilik haklarınızı tanımlar.

Gizlilik

2.    Kişisel bilgileri yasalara uygun ve doğru bir biçimde kullanmanın, faaliyetlerimizi başarıyla sürdürmek için olduğu kadar, birlikte çalıştığımız kişilerin bize duydukları güveni korumak için de önemli olduğunu biliyoruz. TechSoup Türkiye, site üzerinden alınan kişisel bilgilerin toplanması, veri tabanında saklanması ve açığa çıkmasıyla ilgili olarak tamamen kişisel bilgilerin gizliliği prensibine bağlı kalacağını taahhüt eder. Bu bilgiler, taleplerinizin gerçekleştirilmesi ve talep edilen hizmetin size ulaştırılması için kullanılmak üzere alınmaktadır.


3.    Websitesi üzerinde paylaştığınız bilgilerin talep edilen yerlerde doğru, güncel ve eksiksiz bilgi olmasını ve bu bilgileri güncel halde tutmayı kabul etmektesiniz. TechSoup Türkiye, web sitesi veya diğer yollar vasıtasıyla hakkınızda toplamış olduğumuz bilgileri üçüncü şahıslara vaat edilen hizmetlerin yerine getirilmesi amacıyla gizlilik politikası çerçevesinde temin edebilir.


4.    Bu Gizlilik Politikası'ndaki herhangi bir değişiklik, ilgili bildirimin web sitesinde duyurulmasının ardından derhal yürürlüğe girecektir. Bu tür bir bildirimin sitede yayınlanmasının ardından web sitesini ve/veya sunulan bilgileri kullanmanız halinde bu değişiklikleri kabul ettiğiniz varsayılacaktır. Gizlilik Politikasının en güncel halini bildiğinizden emin olmak için, bu gizlilik politikasını periyodik olarak gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Kullanım Amacı

5.    Sitemizdeki kayıt formları, sipariş formları ve anketler kişisel bilgilerinizi (adınız, soyadınız, e-post adresiniz, telefon numaralarınız ve posta adresiniz) ve kurumunuzla ilgili bilgileri (demografik veriler, BT altyapınız, vs.) vermenizi talep etmektedir. Satın alma formlarımız ayrıca mali bilgilerin (kredi kartı numaraları) verilmesini de gerektirmektedir. Yukarıda bahsedilen kişisel ve kurumsal bilgileriniz, siparişinizi işleme almak; ürün ve hizmetlerimizi sunmak; ödemelerinizi gerçekleştirmek; siparişleriniz, ürünler ve hizmetler hakkında pazarlama amacıyla sizinle irtibata geçmek; bilgilerinizi güncellemek ve üyeliğinizi yönetmek ve sürdürmek; ilginizi çekebilecek ürün ve hizmetleri önermek ve 3. şahısların teknik, lojistik ve benzeri diğer işlevlerini bizim adımıza yerine getirmelerini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.


6.    Toplanan mali bilgiler satın aldığınız ürün ve hizmetleri size fatura etmek için kullanılmaktadır. Sitemizde bir satın alma yaptığınızda size ait mali bilgilerin, işleminizi gerçekleştirmek için gerekli 3. şahıslara (bankalar, kredi kartı şirketleri vb.) verilmesini kabul etmektesiniz. Paylaşılacak bilgiler kredi kartı numarası, son kullanma tarihi, CVV2 de dahil gerekli tüm mali bilgileri içerir.


7.    TechSoup Türkiye sitesinde kayıtlı olduğunuz andan itibaren aksi tarafınızdan talep edilmediği sürece belirli sürelerde bilgilendirme e-mailleri, e-mail adresinize gönderilecektir. Dilediğiniz zaman bu e-maillerle ilgili değişiklik yapma, hizmetten vazgeçme ve yeniden başlatma hakkınız bulunmaktadır. Bu e-maillerin içeriği, satın almış olduğunuz hizmet veya hizmetlerle ilgili bilgiler, ilgileneceğinizi düşündüğümüz diğer hizmetler ve benzeri bilgileri içerebilir.

Bilgilerin Korunması

8.    TechSoup Türkiye, sizinle ilgili hiçbir kişisel bilginizi web sitesinde barındırmaz. Web sitesinde saklanan bilgiler tamamen istatistiksel bilgiler olup hiçbir kişisel bilgi içermez. Tüm kişisel bilgileriniz daha güvenli bir alanda saklanmaktadır.


9.    TechSoup Türkiye, kart bilgileriniz de dahil olmak üzere sistemimiz üzerinden işlenen tüm bilgi ve işlemleriniz için gerekli güvenlik önlemlerini almaktadır. Ancak Kullanıcı, kullanım sırasında hiçbir sistem hakkında tam olarak güvence verilemeyeceğini unutmamalı ve TechSoup Türkiye üzerinden yapacağı işlemleri bu husus doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Yasal sorumluluk yaşının altındaki kişiler

10.    TechSoup Türkiye, yasal sorumluluk yaşının altındaki kişilerle (reşit olmayan bir kişiyle) bir hizmet üyelik sözleşmesi yapmaz. TechSoup Türkiye, ebeveynlerinden izin almadan yasal sorumluluk yaşının altındaki kişilerle tanıtım amaçlı teklifler hakkında ve pazarlama çalışmaları yapmak amacıyla iletişime geçmeyeceğini taahhüt eder.

Diğer Web Sitelerine Bağlantılar

11.    TechSoup Türkiye web sitesi diğer web sitelerine bağlantılar içerir. TechSoup Türkiye diğer web sitelerinin içeriklerinden veya gizlilik uygulamalarından sorumlu değildir.


Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve öneriniz için sitemizdeki iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

TechSoup Türkiye sitesinin tüm kullanım ve içerik hakları saklıdır. İzinsiz kullanımı kanunlarla yasaklanmıştır.