TechSoup Türkiye aracılığıyla STK'nız için bağışlanan Microsoft yazılımınıedinin. Bağışlanan her ürün için TechSoup Türkiye küçük bir idari ücret almaktadır. Bu ücret, bağış programının yürütülebilmesi ve sizinki gibi kuruluşlara ek hizmetlerin sağlanabilmesi amacıyla alınmaktadır.

Microsoft Yazılımının Hangi Sürümleri Mevcuttur?

Kullanılabilir Microsoft ürünlerinin adları sürüm numaralarını içermez. Yazılım Güvencesi olmayan ürünler için yalnızca güncel sürümü indirebilirsiniz. Microsoft Ürünlerinin Güncel Sürümleri sayfasından hangi sürümün güncel olduğunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca, yazılımı mevcut olan herhangi bir dilde indirebilirsiniz.

Uygunluk ve Kısıtlamalar

Microsoft, kar amacı gütmeyen kuruluşlara ürünleri olabilecek en yüksek indirim oranıyla sağlar. 5 Nisan 2022'den itibaren, bağışlanan ürünlerin çoğu yalnızca bilgisayar laboratuvarları olan kuruluşlar tarafından talep edilebilir olacaktır.

Programa katılmak için gereken uygunluk şartlarını Microsoft uygunluk yönergeleri sayfasından görebilirsiniz.

Lisanslama

TechSoup Türkiye aracılığıyla sunulan Microsoft ürünleri sürekli lisans ürünleridir. Techsoup aracılığıyla bağışlanmış veya indirimli kalıcı lisanslı bir ürün talep ettiğinizde , aslında ürünün kendisini değil, bir lisans istiyorsunuz.

Yazılım Güvencesi olmadan sürekli lisanslı ürünler elde etmek için Microsoft 365 yönetim merkezini kullanacaksınız. Yazılım Güvencesi ile sürekli lisanslı ürünler elde etmek için Toplu Lisans Sunucu Merkezi'ni (VLSC) kullanacaksınız.

Bu ürünleri nasıl indireceğinizi ve yöneteceğinizi öğrenin.