Microsoft

tags:  Microsoft
Microsoft, teknolojinin inanılmaz şeyler yapabileceğine inanır. İşte bu yüzden,  dünya çapında sizinki gibi binlerce kuruluş ile misyonlarını gerçekleştirmelerine yardımcı olmak için ortaklık yapar. İster tek bir topluluğa hizmet veren küçük bir kuruluş, ister milyonlarca insana hizmet veren küresel  kar amacı gütmeyen bir kuruluş olun, Microsoft yazılım bağışları, eğitim ve kaynaklar yoluyla size yardımcı olabilir.

o    Uygunluk ve Miktar Tahsisleri
Microsoft kar amacı gütmeyen kuruluşlara her iki senede bir başvurulabilen ürün bağışları tahsis etmektedir. Kuruluşunuz için ilk iki yıllık döngü, 27 Temmuz 2011'den sonraki ilk bağış başvurunuz ile başlar. İki yıllık bir dönem içinde, her kar amacı gütmeyen kuruluşun yeniden başvuru yapma hakkı vardır.

o    Microsoft Bağışları, Toplu Lisanslama Ürünleridir
TechSoup Türkiye aracılığıyla bağışlanan Microsoft ürünleri Toplu Lisanslama ürünlerdir. Bu, kuruluşların yazılımlarını yüklemek ve izlemek için, bir perakende kanal aracılığıyla tedarik edilen yazılımlardan biraz farklı prosedürler kullanması gerektiği anlamına gelir. Bu kuruluşların ayrıca, perakende yazılımlar ile birlikte sağlanmayan birtakım faydalara erişimleri vardır.

o    Toplu Lisanslama Hizmet Merkezi
Kurulum anahtarlarını almak, yazılım indirmek, kurulum disklerini sipariş etmek ve Microsoft bağışı ile birlikte sizlere sunulan diğer ayrıcalıklardan istifade etmek için- bir Microsoft web sitesi olan - Toplu Lisanslama Hizmet Merkezi (VLSC) kullanılır. İlk adım VLSC web sitesinde bir hesap oluşturmaktır. VLSC hesabı ile TechSoup Türkiye hesabınız birbirinden ayrıdır, ve TechSoup Türkiye Müşteri Hizmetlerinin bu hesaba erişimi yoktur. TechSoup Türkiye aracılığıyla yaptığınız her isteğe bir yetki numarası ve lisans numarası atanır. Eğer bu ilk başvurunuz ise, TechSoup Türkiye bunların yanı sıra size bir VLSC hesabı kurmak için gerekli bilgileri de iletir.

o    Toplu Lisans Sözleşmesi ve Ürün Kullanım Hakları
VLSC sitesinde kayıt yaptığınızda, anlaşmanın hüküm ve koşullarına uymayı kabul etmiş sayılırsınız. Bu hüküm ve koşullar Toplu Lisanslama yazılımın kullanımı için genel kuralları belirler. Her uygulamaya ait ayrı ürün kullanım hakları söz konusudur. Bunlar, Ürün Lisanslama Arama sitesinde bulunabilir.

o    Birçok kuruluşun hakkında bilgi sahibi olmadığı bir ürün kullanım hakkı, birçok masaüstü uygulamasını (ancak işletim sistemini değil)  iki kez yükleme hakkıdır: önce kendi ana iş istasyonunuza (lisanslı cihazınız) ardından da laptop veya PDA gibi bir taşınabilir cihaza. Özgün yükleme ve taşınabilir cihazdaki kopya aynı dilde ve aynı sürümde olmalıdır ve taşınabilir cihazınızda kurulu yazılım sadece ana istasyonunun tek birincil kullanıcısı tarafından kullanılabilir.

o    Yazılım Güvencesi
TechSoup Türkiye aracılığıyla yapılan Microsoft bağışları her zaman Yazılım Güvencesini de içerir. Yazılım Güvencesi, alıcıların ürünlerini yeni sürümlere ücretsiz yükseltmelerini sağlayan bir Microsoft programıdır. Yazılım Güvencesi diğer bir dizi yol ile faydalandığınız yazılım bağışına değer katar. Kuruluşunuz, Microsoft e-öğrenme kursları, felaket kurtarma için soğuk yedekleme, ve çok dilli paketler alabilir.

o    Yazılım Güvencesi avantajları iki yıl boyunca sürer. İki yıllık Yazılım Güvencesi döneminin sonlarına doğru, Yazılım Güvencesinin dolmak üzere olduğunu bildiren bir e-posta alırsınız. Bu, ürün lisansının sona ereceği anlamına gelmez. Ürünü kullanmaya devam edebilirsiniz, ancak ücretsiz e-öğrenme ya da sürüm yükseltme gibi Yazılım Güvencesi olanaklarına erişemezsiniz.

o    Ücret ve ürün iadeleri
Almış olduğunuz Microsoft tarafından bağışlanan ürünü iade etmek ya da değiştirmek istiyorsanız, talebinizin Microsoft kısmının tamamını iade ederek, istediğiniz Microsoft ürünleri için yeni bir başvuru yapmanız gerekmektedir.

o    Tüm Microsoft ürünleri  sadece indirildiğinden, ancak yazılımlardan hiçbirinin kurulmamış olması ve bağışın alınmasının üzerinden 60 günden fazla geçmemiş olması şartıyla, iade kabul edilecektir.

o    Eğer Microsoft yazılım bağışını iade etmek veya değişim yapmak istiyorsanız, TechSoup Türkiye Müşteri Hizmetleri'ni

+ 90 530 939 30 83 numaralı telefon hattından yaklaşan iade talebiniz ile ilgili arayınız.

o    Hesabınızdaki bağış limitleri, normalde bir iade tamamlandıktan sonra sekiz iş günü içinde sıfırlanır.

o    Get Genuine Windows Sözleşmesi yoluyla sunulan ürünler standart Microsoft Bağış Programı aracılığıyla sunulan ürünlerden farklı politikalara tabidir. Bu ürünler iade edilemez.

o    Microsoft'tan Diğer Kaynaklar
Ek yazılım ihtiyaçları olan sivil toplum kuruluşlarının  Microsoft'un Charity Open License programını araştırmaları gerekir. Bu program kuruluşların düşük fiyatlarla Toplu Lisanslı yazılım satın alabilmelerine olanak sağlar.

o    Ücretsiz yazılımlar, yardım ve eğitimler hakkında bilgiler ve kuruluşların Microsoft teknolojisi ile ortak zorluklarla nasıl başa çıktığına dair hikayeler için Microsoft web sitesinde www.microsoft.com/nonprofit adresine bakınız.

o    Yardım Alma
TechSoup Türkiye, bazı Microsoft ürünleri ve lisans gereksinimleri hakkında ayrıntılı tartışmaları içerir. Buna bir örnek, tüm Windows Sunucu ürün sayfalarından ulaşılabilen Windows Sunucu Sürümleri ve Lisanslama Klavuzudur Guide to Windows Server Editions and Licensing. TechSoup Türkiye aracılığıyla faydalanılan sunucu ürünleri için mevcut lisanslara ürün sayfalarının İlgili Ürünler bölümlerinden ulaşılabilir.

o    Ayrıca, sizin ihtiyaçlarınıza hangi ürünlerin en uygun olduğuna karar vermenize yardımcı olmaya hazır teknoloji uzmanlarından oluşan başarılı bir online topluluğa sahip olan TechSoup Türkiye’deki, makaleler, bloglar, tartışmalar ve web seminerlerinde de, hangi Microsoft yazılımlarını edineceğiniz ve bunları nasıl maksimize edeceğiniz konusunda size yardımcı olabilecek değerli kaynakları bulabilirsiniz.

o    TechSoup Türkiye Müşteri Hizmetleri TechSoup Türkiye kapsamındaki Microsoft bağış programı hakkındaki sorularınız konusunda size yardımcı olabilir, bunun için bakınız Bize Ulaşın .

o    Microsoft, çevrimiçi ürün desteği sunar.