Techsoup Türkiye Onay Anahtarı

By: admin
Per, 27/07/2017 - 11:19

Anasayfa  ONAY ANAHTARI


Onay Anahtarı TechSoup Türkiye tarafından uygunluk onayı verilmiş sivil toplum kuruluşu adına bir kişinin kullanabileceği benzersiz bir koddur. Onay Anahtarı sivil toplum kuruluşlarına yönelik ürünlere ve hizmetlere erişim için kullanılır.

Onay Anahtarı bir kere başarılı bir şekilde kullanıldıktan sonra sivil toplum kuruluşu hizmet veya ürün sağlayıcı tarafından program için geçerli zaman süresince uygun addedilir. Her Onay Anahtarı, sivil toplum kuruluşunuz adına bağış veya hizmet talebinde bulunmak için hareket edebilen bir kişiye tahsis edilir.

Onay Anahtarı örnek olarak şuna benzer: 123a4567@MyNGOname

Aşağıdaki adımları takip ederek STÖ'nüz için Techsoup Türkiye onay anahtarınızı edinebilirsiniz.

ADIM 1

Techsoup Türkiye hesabınızda oturum açın.

https://www.techsoupturkiye.org.tr/user

 

 


ADIM 2

 

 

1.Hesabım sayfasında Onay Anahtarı sekmesine gidin.

2.Yeni Onay Anahtarı ekle butonuna tıklayın.

3.Onay Anahtarını kullanacak olan kişinin adını, soyadını ve e-posta adresini yazın.

 

Önemli! Bu kişinin sizin kuruluşunuzu temsil etmeye yetkili bir kişi olması gerekmektedir. Örneğin bu kişi kuruluşunuza dair tam bilgiyle hareket eden bir personel, gönüllü, kurul üyesi veya danışman olabilir. Kuruluşunuz adına hareket etmeye yetkili olmayan biri için Onay Anahtarı oluşturmayın.

Onay Hizmetleri | Sivil Toplum Kuruluşları için Sıkça Sorulan Sorular

Onay Anahtarımı edindikten sonra neler yapabilirim?

 

1. Sivil toplum kuruluşları için tasarlanmış olan hizmet veya ürünlere erişmek için, TechSoup Türkiye ile çalışan şirketler veya bayiler örgütünüzün uygunluğunu ispatlamanız için sizden bir Onay Anahtarı sağlamanızı isteyecektir.

2. TechSoup Türkiye Yazılım Bağışı Programı hesabınızdaki Onay Anahtarını kopyalayın ve Onay Anahtarını istendiği yere yapıştırın.

 

Onay Anahtarını ne kadar sık kullanmam gerekecek?

 

 • Hizmetlerin ve ürünlerin çoğuna erişmek için Onay Anahtarını sadece bir kez kullanmanız gerekiyor. Ancak bazı hizmetler için süreç içerisinde Onay Anahtarınızı birden fazla yerde kullanmanız istenebilir.  

 • Onay Anahtarı geçerlilik süresi dolana kadar diğer sağlayıcıların sunduğu teklifler için de kullanabilirsiniz.

Onay Anahtarımın kullanım süresi ne zaman sona erecek?

 • Her Onay Anahtarının kullanım süresi 60 gündür.

 • Onay Anahtarının kullanım süresi 60 gün sonra dolacağı için en iyisi ihtiyaç duyduğunuz zaman Onay Anahtarınızı oluşturmak olacaktır.

 • Onay Anahtarınızın kullanım süresinin sona ermesi mevcut hizmetlerinizi etkilemez. Örneğin, bir Onay Anahtarına erişmek için kullanırsanız ve sonrasında kullanım süresi dolarsa, var olan uygunluk onayınız etkilenmez.

Onay Anahtarının kullanılmadan, kullanım süresinin dolması durumunda ne yapabilirim?

 • TechSoup Türkiye Yazılım Bağışı Programı hesap sahibi kullanım süresi dolan bir Onay Anahtarını yenileyebilir.

 • Kullanım süresi dolan bir Onay Anahtarını güncellemekle mevcut kodu yeni bir kod ile değiştirmiş ve yeni bir 60 günlük kullanım süresi edinmiş olursunuz.

Kaç Onay Anahtarı edinebilirim?

Sivil toplum kuruluşu adına hareket etmeye yetkili bir kişi olmanız şartıyla sınırsız sayıda Onay Anahtarı edinebilirsiniz.

 

Neden yeni bir Onay Anahtarı istemeliyim?

 

 • TechSoup Türkiye Yazılım Bağışı Programı hesabı sahibi kullanım süresi dolan Onay Anahtarını kendi taktirine göre güncelleyebilir veya yeni bir tane oluşturabilir.

 • Örneğin, yeni Onay Anahtarı farklı bir hizmet veya servise başvurmak için kullanılacaksa, hesabın sahibi mevcut Onay Anahtarını güncellemek yerine yeni bir Onay Anahtarı oluşturmayı tercih edebilir.

Kuruluşumda bulunan farklı kişilerin her biri Onay Anahtarı edinebilir mi?

 • Evet.  Onay Anahtarı sivil toplum kuruluşu adına hareket etmeye yetkili herkes için, Onay Anahtarı gerektiren bir ürün veya hizmete erişmeye ihtiyaç duyduklarında oluşturulabilir.

 • Onay Anahtarının 60 günde kullanım süresi dolduğu için en iyisi ihtiyaç duyulduğunda oluşturulmasıdır.