Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için Amazon Web Hizmetleri Kredi Programı SSS

Amazon Web Hizmetleri nedir?

Amazon Web Hizmetleri (AWS) işlerin ölçeklendirmesine ve büyümesine yardım etmek için programlama gücü, veritabanı depolama, içerik teslimatı, ve diğer özellikler sunan güvenli cloud hizmetleri platformudur.

AWS hakkında daha fazlasını öğrenin. AWS’ye yeniyseniz yada hizmetleri hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, AWS tanıtıcı videolaraintroductory videos, lablara, ve kar amacı gütmeyen vaka çalışmalarına göz atınız.

Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için AWS Kredi Programı Nedir?

Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için AWS Kredi Programı kar amacı gütmeyen kuruluşların fiziksel altyapıya ön ödeme yapmadan hedeflerine ulaşmasına yardım etmek için cloud-tabanlı çözümlerin kullanılmasına yardım eden AWS promosyonel kredilerine erişim sağlar.

Kuruluşlar, mali yılda 2,000 ABD Doları tutarında bir AWS kredisi talep edebilir (1 Temmuz - 30 Haziran). Kuruluşlar bu hizmet kredilerine bölgelerdeki mevcudiyetine göre tüm AWS on-deman cloud hizmetlerinin kullanım ücretlerinde kullanabilirler. AWS krediler, Amazon EC2 Reserved Instances (Ayrılmış Örnekler), Amazon Mechanical Turk, AWS Marketplace, Amazon Route53 alan adı kayıt veya transferinde herhangi bir ücret veya masrafa veya herhangi bir hizmet için önceden ücret alınmasına karşı geçerli değildir. Aylık destek ücretleri için geçerlidir.

AWS ile, kar amacı gütmeyen kuruluşların donanımlara büyük yatırımlar yapmasına ve bu donanımları yönetmek için zaman ve efor harcamasına gerek kalmaz. Bunun yerine, kuruluşlar kendilerini güçlendirmek için gereken programlama kaynaklarının doğru tipini ve boyutunu sağlayabilir ve görevleri üzerinde odaklanabilirler.

Amazon Web Hizmetleri’nin kar amacı gütmeyen kuruluşlar için küresel olarakyaptığı işleri görebilirsiniz.

Kuruluşum Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için AWS Kredi Programı’na uygun mu?

Kurumunuzun bu programa uygunluğunu incelemek için uygunluk ve sınırlamalar sayfasına başvurunu.

Amazon Ücretsiz Aşama Nedir?

Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için AWS Kredi Programına ek olarak, AWS tüm yeni müşteriler için kurumun üyelik tarihinden itibaren 12 ay boyunca AWS Ücretsiz Aşama’sını sunar. AWS Ücretsiz Aşama AWS Kredi Programı’ndan ayrı bir tekliftir ve yeni müşterilerin belli bir kullanım limiti içerisinde belli AWS hizmetlerini ücretsiz kullanmasına olanak verir.

AWS;potansiyel hibe alıcıların bu teklifi talep etmeden önce AWS Ücretsiz Aşama’sına kaydolmalarını tavsiye eder. AWS kredilerinin alınmasının AWS Ücretsiz Aşaması’nın 12 aylık süresini sıfırlamayacağını aklınızda bulundurunuz.

Genellikle, kurumlar hem AWS Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için Kredi Programı’nı hem AWS Ücretsiz Aşamasını kullanmaktadır. Bu kombinasyon internet sitelerini ve bağış toplama yazılımını sunmak, verileri saklamak ve analiz etmek, ve yeni sistemler geliştirmek için AWS cloud altyapısını anında öde yöntemiyle geliştirmelerine yardım etmektedir.

Neden bu hibeyi alabilmek için AWS hesabına ihtiyacım var?

Alıcı kuruluşun kredileri kullanabilmesi için Hesap İsmi alanında kuruluş ismi tanımlı geçerli bir AWS hesap ID’si olmalıdır.

Kuruluşun AWS hesap ID’si yoksa, hibe talep etmeden önceücretsiz AWS hesabı açmalıdır.

AWS hesabı açmak için kredi kartı gereklidir.

Kredileri ne kadar sürede kullanabilirim?

Krediler AWS hesabına uygulandıktan sonra sadece 12 ay boyunca geçerlidir. Eğer 12 ay içerisinde kullanılmazsa ise sona erer.

Tüm kredilerimi kullandıktan yada kredilerimin süresi geçtikten sonra ne olur?

Tüm krediler kullanıldıktan yada 12 ay sonrasında süreleri geçtikten sonra, kullanılan tüm hizmetler için standart fiyattan AWS hesabınızla bağlantılı kredi kartından kesinti yapılacaktır.

AWS; beklenmeyen kesintileri engellemek için kuruluşların Amazon CloudWatch’ıkullanarak faturalama uyarıları ayarlamalarını tavsiye eder.

İlk yıldan sonra hibeyi yenileyebilir miyim?

Kuruluşlar, mali yılda 2,000 ABD Doları tutarında bir AWS kredisi talep edebilir (1 Temmuz - 30 Haziran).

Admin ücretini ödedikten sonra bu hibe için talebimin reddedilmesi mümkün mü?

Hayır. Sadece bu hibe için uygun olana kuruluşların hibeyi talep etmesine izin verilir ve sadece bunlardan admin ücreti kesilir.