Sivil Toplum Örgütleri için Amazon Web Hizmetleri Kredileri

AWS_logo_RGB.PNG
SKU: G-50218
İşlem Masrafı: 1 136.00 TRY + KDV
Bağışçı PartnerÇözümPlatformMedyaDil
Requirements: 

Aşağıdaki tabloda olmayan bir bilgi için Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için Amazon Web Hizmetleri Kredi Programı SSS’a bakınız.

Sistem Gereksinimleri

Her ürünün system gereksinimlerini ve istemci desteğini öğrenmek için Amazon SSS’a bakınız.

Uygun Olmayan Hizmetler

AWS krediler, Amazon EC2 Ayrılmış Örnekler, Amazon Mekanik Türk, AWS Pazaryeri, Amazon Route53 alan adı kayıt veya transferinde herhangi bir ücret veya masrafa veya herhangi bir hizmet için önceden ücret alınmasına karşı geçerli değildir.

AWS Hesabı Gereklidir

Alıcı kuruluşun kredileri kullanabilmesi için Hesap İsmi alanında kuruluş ismi tanımlı geçerli bir AWS hesap ID’si olmalıdır.

Kuruluşun AWS hesap ID’si yoksa, hibe talep etmeden önceAWS hesabı açmalıdır.

AWS hesabı açmak için kredi kartı gereklidir.

Hizmet Mevcudiyeti

Bölgeye göre on deman hizmet mevcudiyetini görüntülemek için lütfenAWS Bölge Tablosu’na danışın.

Kredi Şartları
 • Kuruluşlar, mali yılda 2,000 ABD Doları tutarında bir AWS kredisi talep edebilir (1 Temmuz - 30 Haziran).
 • Krediler AWS hesabına uygulandıktan sonra sadece 12 ay boyunca geçerlidir.
 • Konsolide hesaplarınız varsa, kodu kullandığınız hesap farketmeksizin, kod bağlantılı tüm hesaplarda borçlu seviyesinde tüketilecektir.
 • Ek bilgi için,Kar amacı gütmeyen kuruluşlar için AWS Kredi Programı şart ve koşullarınabakınız.
Ek Hizmet Ücretleri

Kuruluştan şu durumlarda ek hizmet ücretleri kesilir.

Ek AWS hizmet ücretlerini ödemek için kredi kartı gereklidir.

AWS; beklenmeyen kesintileri engellemek için kuruluşların Amazon CloudWatch’ıkullanarak faturalama uyarıları ayarlamalarını tavsiye eder.

AWS Ücretsiz Aşama

Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için AWS Kredi Programına ek olarak, AWS tüm yeni müşteriler için kurumun üyelik tarihinden itibaren 12 ay boyunca AWS Ücretsiz Aşama’yı sunar. AWS Ücretsiz Aşama AWS Kredi Programı’ndan ayrı bir tekliftir. Yeni müşterilerin belli bir kullanım limiti içerisinde belli AWS hizmetlerini ücretsiz kullanmasına olanak verir.

AWS;potansiyel hibe alıcıların bu teklifi talep etmeden önce AWS Ücretsiz Aşaması’na kaydolmalarını tavsiye eder.

AWS kredilerinin alınmasının AWS Ücretsiz Aşaması’nın 12 aylık süresini sıfırlamayacağını aklınızda bulundurun.

Bir Yıl Sonrasında Hizmete Devam Etme

Bu hibeyle sağlanan AWS kredileri AWS hesabına konulduktan sonra 12 ay boyunca geçerlidir. Kuruluşlar, mali yılda 2,000 ABD Doları tutarında bir AWS kredisi talep edebilir (1 Temmuz - 30 Haziran).

Tüm krediler kullanıldıktan veya 12 aydan sonra geçerliliğini kaybederse, bir kuruluşun AWS hesabıyla ilişkili kredi kartı, kullanılan tüm hizmetler için standart fiyatlara göre ücretlendirilir.

AWS Cloud Hizmetlerinin Önizlemesi

Şu AWS cloud hizmetleri için ücretsiz denemeler mevcuttur.

Hibe alıcılar; bu program yoluyla alınmış kredileri ücretsiz deneme için oluşturulmuş hesaplar dahil olmak üzere herhangi bir mevcut AWS hesabı üzerinde kullanabilir.

Varolan Müşteriler Uygundur

10 Nisan 2017’den önce TechSoup aracılığıyla AWS kredisi talep eden kuruluşlar, bu ürünü tekrar talep edebilirler.

Bu hibe mevcut yada önceki AWS müşterileri için mevcuttur. Bu programdan alınan krediler varolan AWS hesaplarına uygulanabilir.

Takip Anketi Gereklidir

Hibe alıcılar kredileri aldıktan sonra AWS’nin takip anketini tamamlamalıdır.




Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için Amazon Web Hizmetleri (AWS) Kredi Programı  uygun kar amacı gütmeyen kuruluşlara cloud hizmetleri için kredi sağlar. AWS cloud platform yüksek güçlü programlama, saklama, bilgi depolama, geliştirme, analitik, içerik teslimatı ve diğer hizmetlere erişim sunarak kar amacı gütmeyenlerin fiziksel altyapı yatırımı yapmadan ölçeklendirmelerine yardım eder.

Bu hibe; AWS on-demand cloud hizmetikullanım ücretlerinde uygulanabilecek 2,000$ değerinde 12 ay boyunca geçerli AWS kredisi sağlar,ancak diğer seçili Amazon Web Hizmetleri uygun değildir. Kuruluşlar, mali yılda 2,000 ABD Doları tutarında bir AWS kredisi talep edebilir. Daha fazla bilgi için Hibe Detayları sekmesine bakınız.

Kuruluşlar için Avantajları

AWS cloud hizmetlerini zaten kullanıyor yada kullanmaya başlamak istiyorsanız, AWS kredilerini şunlar için kullanabilirsiniz;

 • Fiziksel altyapıya yatırım yapmadan ve kaynakların ön tedariğini sadece ihtiyacınız olduğunda yaparak IT masraflarından tasarruf edin
 • AWS gelişmiş hizmetlerinin verileri etkin maliyet ile toplayarak,işleyerek, analiz ederek, görselleştirerek bağışları arttırın ve daha bilgili hedefleme ve fon toplama kararları verin
 • Büyük veri hatlarını analiz edin, petabaytlarca veri saklayın, ve birlikte çalıştıklarınızla sonuçları paylaşın
 • Gönüllüleri, geçici çalışanları, yada diğer personeli planlamadan sanal masaüstleriyle uzun dönemli lisanslama sözleşmeleri olmadan hazırlayın
 • Küresel uzantınızı genişletin ve çözümlerinizi gereken yerlerde uygulayın
 • Kuruluşunuzun tüm AWS cloud hizmetlerini, platformlarını, uygulamalarını, ve sistemlerini tek konsoldan yönetin

Temel Yetenekler

Amazon Web Hizmetleri, her biri çoklu kredi-uygunluk hizmetleri sağlayan şu ürünleri içerir.

 • Programlama
  • Amazon Elastik Programlama Cloud (Amazon EC2) veritabanları, firma uygulamaları, ve aktarımları için sanal sunuculara ölçeklendirilebilir, cloud-tabanlı alternatif sunar.
  • Amazon EC2 Container Hizmeti kendi küme yönetim altyapınızı yükleme, işletme, ve ölçeklendirme ihtiyacı duymadan uygulamaları Amazon EC2 örneklerinin yönetilen kümelerinde çalıştırmanıza olanak verir.
  • Hizmetlerin tam listesini görmek ve daha fazla bilgi almak için Amazon Programlama’yabakabilirsiniz.
 • Depolama
  • Amazon Elastik Blok Depolama (Amazon EBS) Amazon EC2, veritabanları, veri depolama, firma uygulamaları, ve daha fazlası için kalıcı local saklama sağlar.
  • Amazon Elastik Dosya Sistemi (Amazon EFS) içerik sunumu, firma uygulamaları, medya işleme iş akışları, ve daha fazlası için verileri bir yada daha fazla EC2 örneklerine mevcut kılar.
  • Amazon Basit Depolama Hizmeti (Amazon S3) herhangi bir İnternet lokasyonunda kullanıcı tarafından oluşturulmuş içerikten, aktif arşivlerden, sunucusuz programlamadan, ve daha fazlasından verileri bağlar.
  • Hizmetlerin tam listesini görmek ve Amazon Depolamahakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız.
 • Veritabanı
  • Amazon RDS, Amazon Aurora, ve Amazon DynamoDB hızlı yerleştirme ve yönetim için tasarlanmış bağlantısal veritabanlarıdır.
  • Amazon Redshift petabaytlarca very saklamanıza ve yönetmenize olanak verir.
  • Amazon ElastiCache iç hafıza ön belleğini yerleştirme, işletme, ve ölçeklendirmeye yardım eder.
  • Hizmetlerin tam listesini görmek ve Amazon Veritabanı hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayınız.
 • Gelişmiş Programlama: Amazon Web Hizmetleri taşıma hizmetleri, ağ ve içerik teslimatı, geliştirici araçları, ve daha fazlası dahil olmak üzere geleneksel IT’lerin çok ötesinde yüksek güçlü programlama hizmetleri sunar. Amazon Web Hizmetleri seçeneklerinintam listesini buradan görebilirsiniz.

Destek

AWS; kuruluşların bir çok destek ihtiyacı için yeterli olacak ücretsiz Temel Destek sağlar.

Geliştirici yada İş Desteği planına yükseltmek isterseniz, kredilerinizle kullanım ücretlerini ödeyebilirsiniz. Ancak, AWS kredileri destek başlatma ücretlerini kapsamaz. AWS bu kararı vermeden önce dikkatlice plan bilgilerini ve kullanım ücretlerini incelemenizi tavsiye eder.

Dikkatlice Seçin

Bu hibenin idari ücreti geri iade edilmez.

Bu Ürünün Tedarik Edilmesi

TechSoup hibe talebinizi onayladığında, kredilerinizi nasıl alacağınız hakkında kuruluş eposta adresine bir eposta göndereceğiz.