SSS: TechSoup’taki Microsoft Program Değişiklikleri

By: admin
Çar, 28/02/2018 - 11:52

SSS:  TechSoup’taki Microsoft Program Değişiklikleri

S:  Neden Microsoft bu değişiklikleri gerçekleştiriyor?

Microsoft’un amacı daha fazla sivil toplum örgütünün daha büyük bir etkisi olmasını sağlamaktır. Bununla birlikte, üyelik (veya cloud) modelinde yazılım bağışlarını sürdürülebilir bir şekilde ölçeklendirmek için yeni bir filantropi modeli gerekmektedir.

Microsoft’un Tech for Social Impact takımı edinilen kârın sivil toplum örgütlerine daha fazla destek sağlamak için yatırım yapılacağı bir sosyal girişim olarak organize edilmiştir.

Daha Fazlası İçin  https://blogs.microsoft.com/on-the-issues/?p=57515

S:  Microsoft bağışlanan ürünleri için uygunluk kriterlerini değiştiriyor mu?

Hayır, TechSoup aracılığıyla bağışlanan teklifler için uygunluk kriterleri aynı kalacaktır.

S: Microsoft “Başlık Grupları” kısıtlamalarında yapılan değişikliği açıklayabilir misiniz?

1 Nisan 2018 tarihinden itibaren uygunluk kriterlerini sağlayan sivil toplum örgütleri Microsoft’un bağışladığı tüm ürünler arasından 10 başlık grubuyla sınırlı kalmadan seçim yapabilecektir. Aksi belirtilmedikçe iki yıllık süre içinde her bir ürün için en fazla 50 lisans için bağış talebinde bulunulabilecektir. Sunucu ürünlerine özgü lisans sınırlamaları devam edecektir.

S:  Standart ve Premium ürünleri arasındaki fark nedir?

Premium ürünler genellikle Office Professional Plus veya Visio Professional gibi “Professional” ya da “Enterprise” olarak adlandırılır. Standart ürünler Office Standart veya Visio Standart gibi “ Standart” olarak adlandırılır.

S:   “On-premise” yazılım nedir?

“On-premises” ürünleri bilgisayarlara yüklenen yazılım ürünlerini ifade eder.

 

S:  1 Nisan’dan itibaren Microsoft on-premise yazılımlarını almaya devam edebilecek miyim?

Uygunluk kriterlerini karşılayan STÖ’ler 1 Nisan’dan itibaren TechSoup aracılığıyla Office Standart ve Visio Standart gibi Microsoft on-premise Standart ürünleri için bağış talebinde bulunabilecektir.

Office Professional Plus ve Visio Professional gibi Microsoft on-premise Premium ürünleri 1 Nisan’dan itibaren yalnızca indirimli olarak sunulacaktır. Techsoup sizlere indirimli teklifleri sunmak için indirim programları başlatacaktır. Bu indirim tekliflerini 1 Nisan’dan sonra en kısa sürede sizlere sunmayı hedefliyoruz.

S:  Bağış Programı sona mı eriyor?

Hayır, öngörülen gelecekte Microsoft sivil toplum örgütlerine teknoloji bağışlamaya devam edecektir. Son üç yıl boyunca, Microsoft her yıl STÖ’lere nakit ve hizmet bağışlamıştır. Microsoft daha geniş lisanslama seçenekleri sunarak ulaşacağı sivil toplum örgütü sayısını üç katına çıkarmayı umuyor.

S:  Daha fazla on-premise  ürününe ihtiyacım olursa ne olur?

Eğer daha fazla on-premise yazılım lisanslarına ihtiyacınız varsa bunlar sizlere TechSoup aracılığıyla bağış olarak sunulur veya artık bağışlanmayan ürünlere ihtiyacınız varsa 1 Nisan’dan itibaren bu ürünlere indirimli olarak TechSoup aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Aynı ürünlere ilişkin lisansları doğrudan Microsoft’tan veya yetkili satıcılardan da edinebilirsiniz.