Azure Bağış Programındaki Önemli Değişiklikler

By: admin
Sa, 02/10/2018 - 16:33

Azure Bağış Programındaki Önemli Değişiklikler

 

Bilindiği gibi Türkiye’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, Techsoup Türkiye Yazılım Bağış Programı ile Microsoft Bulut Çözümlerinden ücretsiz veya büyük oranda indirimli olarak faydalanabilmektedirler. Bu çözümlerden birisi Microsoft’un genel bulut hizmet sağlayıcılarından biri olan Azure hizmetidir. Microsoft Philanthropies, sivil toplum örgütlerine yönelik olarak sunduğu bağış kapsamındaki Microsoft Azure üzerinde önemli değişiklikler yapmıştır. Bu yazıda sizlerle bu değişiklikleri paylaşmak istedik.

 

Bağış Kapsamı

Microsoft uygunluk kriterlerini sağlayan sivil toplum örgütlerine değişiklik öncesi yıllık 5.000 USD tutarında sağlanan Azure kredisinin yerine artık yıllık 3.500 USD değerinde Azure kredisi ve 50 adet 1 yıllık Enterprise Mobility + Security E3 lisansı sağlamaktadır.

 

Uygunluk kriterlerini karşılayan STÖ’ler yıllık 3.500 USD değerinde Azure kredisinden ve Microsoft'un doğrudan sağladığı 50 adet 1 yıllık Enterprise Mobility + Security E3 lisansından yararlanabilirler. Azure kredisi herhangi bir Azure iş yükündeki işlemi satın almak için kullanılabilir.  Enterprise Mobility + Security lisansları Azure Active Directory Premium P1’i de içermektedir.  

 

Bu teklif için Techsoup web sayfasını ziyaret etmenize gerek yoktur.

Microsoft Nonprofit Portalına https://nonprofit.microsoft.com/register kayıt olduktan sonra Azure sayfasını ziyaret ederek kayıt yaptırabilir ve daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Microsoft Azure Nedir?

Azure, bulut bilişim hizmetlerinin bütünleşik bir parçasıdır. Bu servisler analiz, bulut bilişimi, web hizmetleri ve mobil uygulamaları, ağ oluşturma, depolama ve benzeri birçok hizmeti sunmaktadır.

Enterprise Mobility + Security E3 Nedir?

Enterprise Mobility and Security bulut tabanlı kimlik ve güvenlik hizmetidir, organizasyonunuzun üye bilgilerini, kullanıcılarını, aygıtlarını, uygulamalarını ve verilerini korumanızı ve yönetmenizi sağlar.

Microsoft, Azure Active Directory Premium P1, Azure Information Protection Premium P1, Microsoft Advanced Threat Analytics, and Microsoft Intune paketleri aracılığı ile örgütünüze 50 adet bir-yıllık Enterprise Mobility + Security E3  ve 3.500 USD’lik Azure kredisi sağlamaktadır. 50 Lisans’tan fazlasına ihtiyaç duyan STÖ’ler kullanıcı başına 2.5 USD ödeyerek daha fazla lisansa sahip olabilmektedirler.

Örgütünüz Microsoft Azure’dan Nasıl Faydalanır?

Azure geniş çaplı işletim sistemi seçenekleri sunar ve sektör lideri bir güvenlik sağlar. Ayrıca mevcut IT altyapınız ile entegre olarak örgütünüz büyüdükçe hizmet ölçeğini de artırır.

Nasıl Microsoft Azure Edinebilirim?

Microsoft'un sayfasından doğrudan Azure kredisi için başvuru yapabilirsiniz. Microsoft Nonprofit Portalına https://nonprofit.microsoft.com/register kayıt olduktan sonra Azure sayfasını ziyaret ederek kayıt yaptırabilir ve daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

Ayrıca Techsoup Türkiye’nin sayfasında https://www.techsoupturkiye.org.tr/node/6065 Microsoft Azure Başvuru Kılavuzunu da inceleyebilirsiniz.