Microsoft Bağış Programında Önemli Değişiklikler

By: techsoup
Pt, 04/10/2021 - 00:00

TechSoup Yazılım Bağış Programının Microsoft ürünlerinde, kuruluşunuzun IT bütçesini ve planlamasını etkileyebilecek bazı değişikliklerle ilgili önemli bir haberi sizlerle paylaşıyoruz.

 

Microsoft'un Tech for Social Impact (Sosyal Etki için Teknoloji) grubu kısa süre önce konuyla ilgili bir blog yazısı yayınladı; bu blog yazısında Microsoft'un STÖ'ler için bulut stratejisine verdiği önemin üzerinde duruluyor. Ayrıca Microsoft Bağış programında meydana gelecek bazı değişikliklerin de duyurusu yapılıyor. Duyurulan değişiklikler 4 Nisan 2022'de yürürlüğe girecek. Microsoft bu değişikliklerle, Microsoft Cloud'un STÖ'ler için sunduğu güvenli ve kapsamlı imkanların daha etkin kullanılır hale getirilmesini amaçladığını duyuruyor. TechSoup'un Microsoft ile ortaklığı, dünya çapında 394.000'den fazla kuruluşun misyonlarını daha iyi gerçekleştirmek için, hem on-premise hem de bulutta kullanılan birinci sınıf teknoloji çözümlerine erişmesini sağladı. Bundan sonra da kar amacı gütmeyen kuruluşların ihtiyaçlarını desteklemeye öncelik vermeye devam edecek, böylece örgütler ihtiyaç duydukları araçlara erişip bunları kullanabilecekler. 

 

Uzun süredir devam eden TechSoup yazılım bağış programında Microsoft'un yapmayı planladığı değişiklikleri sizin için özetledik.Planlanan değişikliklerin IT bütçenizi ve TechSoup deneyiminizi etkileyebileceğinin farkındayız. Sorularınızı yanıtlamak ve planları değerlendirmenize yardımcı olacak seçenekleri ve olanakları anlamanıza yardımcı olmak için buradayız. Sorularınız ve geri bildirimleriniz için buraya tıklayarak bize ulaşabilirsiniz.

 

TechSoup'taki mevcut Microsoft ürünleri nasıl değişecek?

  Aşağıda belirtilen birkaç istisna dışında, on-premise (masaüstü) ürünler 4 Nisan 2022'den itibaren kâr amacı gütmeyen kuruluşlara bağış olarak sunulmayacak. Bilgisayarınıza indirilebilir masaüstü uygulamalar da dahil olmak üzere on-premise çözümlerin çoğu, bağış programındaki bulut çözümleri aracılığıyla kullanılabilir olacak.

  On-premise yazılım terimi, kullanıcıların belirli bilgisayarlara yüklediği ve internet bağlantısı olmadan kullanılabilecek bağımsız, kalıcı lisansları ifade eder (örneğin, Office Standard). On-premise ürünler 4 Nisan 2022'ye kadar TechSoup aracılığıyla bağış olarak talep edilebilecek. Bu tarihten sonra bu ürünler bağış olarak olmasa da indirimli olarak sunulacak. Bu indirim oranları genellikle piyasa fiyatlarının %60-75'i arasında değişir. Ancak yine de, on-premise ürünlerin indirimli maliyeti mevcut bağış programındaki idari gider ücretlerinden 3-5 kat daha yüksek olacağı anlamına gelebilecektir.

  4 Nisan 2022'den sonra sadece Windows Profesyonel TechSoup bağış kataloğunun bir parçası olmaya devam edecek. 

  Masaüstü ürün bağışları, paylaşıma açık cihazlara ihtiyaç duyan kuruluşlar için geçerli olacaktır. Birçok kuruluşun hala cihaz tabanlı erişime ihtiyacı olduğunu biliyoruz ve bu yeni programı birlikte çalıştığımız kâr amacı gütmeyen kuruluşlara sunmak için Microsoft ile çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz. Halka açık bilgisayarlar sunan veya bilgisayar laboratuvarları ya da eğitim merkezleri gibi faaliyetleri olan örgütler, çalışmalarını desteklemek için belirli bağış olanaklarına erişebilecekler.

  Kar amacı gütmeyen örgütler, Microsoft’un bulut çözümleri bağışlarına TechSoup aracılığıyla erişmeye devam edecek. Bağış olarak sunulan bazı ürünler on-premises çözümleri bulunan indirilebilir uygulamaları da içeriyor. Diğerlerinde olduğu gibi uygunluk ve kullanım değerlendirmesine tabi olan* mevcut bulut bağışları şunlar:

  Microsoft 365 İş Ekstra; 10 kullanıcıya kadar ücretsiz olmaya devam edecek. Ürün; e-posta, indirilebilir masaüstü uygulamaları (ör. Word, Excel, PowerPoint, OneDrive gibi Office 365 uygulamaları), bulut dosya depolama ve paylaşım, mesajlaşma, sesli web konferansı ve yüksek tanımlı video ve basit cihaz yönetimi ve gelişmiş güvenlik özelliklerini içermektedir.

  Microsoft 365 İş Temel;lisansları 300 kullanıcıya kadar ücretsiz olmaya devam edecek. Ürün; e-posta, bulut dosya depolama ve paylaşım, mesajlaşma, sesli ve yüksek çözünürlüklü video ile web konferansı ve diğer hizmetleri içermektedir. 

  Power Apps Per App; 10 lisansa kadar ücretsiz olarak kullanılabilir olacak ve düşük kod oluşturma planları ve kod içermeyen özel iş akışlarını içermektedir.

  Kuruluşlar ayrıca doğrudan Microsoft Azure kredi hizmetlerinden yıllık 3.500 ABD Dolara kadar yararlanabilecek.

*Lütfen dikkat: Microsoft, bağışladığı ürünleri hibe ürünler olarak ifade eder. Uygunluk ve kullanım gerekliliklerini burada bulabilirsiniz.

TechSoup size yardımcı olmak için ne yapabilir?

Yıllar içinde yazılımların kurulum modelleri değiştikçe, bağış programında da disket ve CD dağıtmaktan buluta geçiş yapan kuruluşları desteklemeye kadar bir dizi değişiklik beraberinde geldi.  Bu süreçlerde TechSoup STÖ’lere destek olmaya hep devam etti ve devam edecek. Siz yeni ihtiyaçlar belirledikçe, dijital araçların kullanımı arttıkça biz de kendimizi adapte edeceğiz. Şimdilik, burada olduğumuzu bilmenizi istiyoruz:

  Bize sorularınız ve geri bildirimlerinizi ulaşabilirsiniz. Size en iyi şekilde nasıl destek olabileceğimize dair düşüncelerinizi bize iletebilirseniz çok seviniriz.

  Sorularınızı yanıtlamak için bu ay içerisinde bir webinar düzenleyeceğiz.

  Bulut Stratejiniz hakkında görüşebiliriz. Yardım etmek için buradayız.Bize ileteceğiniz soruları yanıtlayabilir ve size önerilerde bulunabiliriz.

  Hibrit çözümlere geçmek isterseniz de size destek olabiliriz. Microsoft'un bağış politikasındaki bu değişikliklerinin bütçenizi ve planlamanızı etkileyebileceğini tahmin ediyoruz ve IT ihtiyaçlarınız için doğru kararları vermenizde size destek olmak istiyoruz. Daha fazla on-premise lisansa ihtiyacınız varsa, bu arada ekibinizin belgeleri buluta kaydetmeye başlamasını sağlamak amacıyla bulut bağışı tekliflerini değerlendirmeyi düşünebilirsiniz. Böylece birlikte çalışma için Teams'e de aşina olabilirsiniz. Ayrıca, kuruluşunuzun dijital olarak güçlenmesi için yüzlerce başka ürün ve çözüm var. Tecshoup Global’in aşağıdaki kaynakları olası çözümleri ve Tecshoup’un nasıl yardımcı olabileceğini içeriyor:

  Sivil Toplum Kuruluşunuz için Doğru Microsoft 365 ve Office 365

  Dijital Esneklik Çözümleri

  Techsoup ağı ayrıca ekibiniz için eğitim olanakları da sunuyor. Bugüne kadar dünya çapında 40.000'den fazla kar amacı gütmeyen örgütün yaralandığıTechSoup Microsoft Dijital Beceriler Merkezi, veTechSoup Kursları, örgütünüze uygun yeni çözümler için çeşitli eğitimler bulabilirsiniz. 

  Yukarıdaki İngilizce kaynaklara ek olarak STGM’nin ücretsiz eğitim programlarında dijital güçlenme konularını bulabilirsiniz. 

 

Teknoloji yolculuğunuzun neresinde olursanız olun, sizi desteklemek için buradayız.