Bulut Servisleri, Sivil Toplum Örgütleri için Nasıl Fayda Sağlayabilir?

By: admin
Pt, 03/01/2022 - 12:21

Bulut Servisleri, Sivil Toplum Örgütleri için Nasıl Fayda Sağlayabilir?

 

Günümüzde hala sivil toplum örgütleri olarak bizler dosyalarımızı (görseller, belgeler, veriler vb.) nerede ve ne şekilde saklayacağımız konusunda kafa karışıklığı yaşıyoruz. Bunun için gelin birlikte bulut servislerinin, örgütünüzün misyonunu gerçekleştirmesine nasıl yardımcı olabileceğine daha yakından bakalım.

Bulut Servislerini Kullanmak Bilgileri Hazır ve Erişilebilir Tutar

Depolamada bulut servislerini kullanmak, örgütünüzün veri depolama aygıtlarını (bilgisayar sabit sürücüleri, USB sürücüleri veya sunucuları vb.) satın alması ve yönetmesi ihtiyacını ortadan kaldırır. Ayrıca kuruluşunuzun bilgilerine "her zaman, her yerde" erişim sağlayabilirsiniz.

Bulut depolama ürünleriyle, örgütünüzün belirlediği miktarda veri depolayabilmesi için ürün satın alabilirsiniz. Bu veriler, web siteleri ve mobil uygulamaları, program uygulamalarını veya gönüllülerle ilgili bilgileri içerebilir. Dosyalarınızı depolamak için kendi cihazlarınıza (sunucular veya masaüstü bilgisayarlar) güvenmek ve düzenli olarak bakımlarını yapmak zorunda kalmadan istediğiniz cihazdan dünyanın neresinde olursanız olun verilerinize erişebilirsiniz.

 

Bulut Servislerini Kullanmak Teknoloji Maliyetlerini Azaltmanıza Yardımcı Olur

 

Bulut depolamadan yararlanmak, örgütünüzün donanıma ve bu donanımı korumak ve işletmek için gereken IT personeline yatırım yapma ihtiyacını ortadan kaldırır. Bunun yerine, depolama alanınızı Amazon Web Services gibi bir bulut sağlayıcısına yaptırırsanız, misyonunuzu gerçekleştirmeye odaklanabilirsiniz. Depolama alanı talebi genellikle her zaman aynı olmaz. Bu yüzden yalnızca belirli bir zamanda ihtiyacınız olan depolama alanı için ürün satın alabilirsiniz. Daha fazla veya daha az depolamaya ihtiyacınız olduğu zamanlarda, depolama kapasitenizin boyutunu büyütüp, küçültebilir ve kullandığınız kadar ödeyebilirsiniz.

Bulut Servislerini Kullanmak Verilerin Daha Güvenli Bir Şekilde Saklamasını Sağlar

Sivil toplum örgütleri, projelerinin bütçelerinden, bağışçı bilgilerine kadar bir çok tipte veriyi saklamak durumunda kalabiliyorlar. Bu nedenle, verilerinizin güvenli bir şekilde saklanması ve yalnızca izin verilen kişilerin kullanımına sunulması zorunluluk haline geliyor. Bulut servisleri ile verilerinizin, yanlış kişilerin ellerinden uzak tutulmasının ötesinde doğal afetler, insan hatası veya mekanik arızalar nedeniyle kaybolmasını önleyerek daha güvenli şekilde saklanmasını sağlayabilirsiniz.

 

Blog yazısının orjinali için  ziyaret edebilirsiniz.