Sivil Toplum Örgütleri İçin Online Toplantı Araçları

By: admin
Sa, 08/02/2022 - 12:12

Sivil Toplum Örgütleri İçin Online Toplantı Araçları

 

Sadece iki yıl içinde küresel bir salgın, çalışma hayatımızdaki bütün alışkanlıklarımızı tamamen değiştirdi. Online çalışma sistemi yeni normalimiz haline geldi. Sivil toplum örgütleri olarak bizler de dijital araçları daha aktif kullanmaya başladık. Online çalışma sisteminde en çok ihtiyaç duyulan araçlar görüntülü toplantılar düzenleyebildiğimiz, Zoom, Google Meet ve Microsoft Teams gibi platformlar oldu. TechSoup Türkiye olarak STÖ’lerin kapasitesini geliştirmek amacıyla yürüttüğümüz yazılım bağış programı ile uzaktan çalışmayı kolaylaştıran platformlara erişim, STÖ’lere çok daha avantajlı olarak sunuluyor.

Avantajlardan faydalanabilmek için ise öncelikle TechSoup Türkiye’ye kayıt olmanız gerekiyor.

 

Online Toplantı Araçları

Zoom kullanım kolaylığı ve birçok kullanışlı entegrasyonu ile en iyi bilinen uzaktan toplantı aracıdır. Zoom ile küçük grup toplantıları veya geniş katılımlı webinarlar düzenleyebilirsiniz. TechSoup Türkiye aracılığıyla Zoom aboneliği satın alırken kullanabileceğiniz bir indirim kodu edinebilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi için Zoom ürün sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Microsoft Teams, beyaz tahta entegrasyonunu içeren görüntülü toplantı ve konferans özelliğine de sahiptir. Teams ile 10.000 kişiye kadar olan toplantılar düzenleyebilirsiniz. Böylece hem küçük hem de çok büyük çevrimiçi etkinlikler düzenleyebilirsiniz. Microsoft Teams, Office 365 veya Microsoft 365 aboneliğinize de dahildir, bu nedenle ek ücret ödemeden kullanabilirsiniz.

Google’ın uygulamalarını ve ara yüzünü tercih ediyorsanız, Google Meet sizin için en doğru tercih olabilir. Google’ın sivil toplum örgütleri için ücretsiz olarak sunduğu avantajlardan faydalanabilmek amacıyla öncelikle TechSoup Türkiye’ye üye olmanız daha sonra ayrıca Google For Nonprofits’e kayıt yaptırmanız gerekmektedir.