Türkçe

Raklet

2015 yılında sivil toplum kuruluşlarının iş yüklerini azaltma, gelirlerini artırıp projelerine odaklanmalarını sağlama hedefiyle yola çıkan Raklet,  2016 yılında önce Microsoft ve daha sonra Techstars'tan yatırım alarak global bir platform halinde geldi. Bugün itibariyle dünya genelinde 1850'den fazla kurum tarafından kullanıyor. 

Raklet, üye, bağışçı, gönüllü ya da kurumuzun iletişim halinde olduğu tüm kişileri tek bir çatı altında toplayıp bütün bilgilerini her zaman güncel tutabileceğiniz bir topluluk yönetim platformu. Ancak yapabilecekleriniz bunlarla sınırlı değil. 

Dashboard.png

 

Toplu e-mail/ sms gönderimi ile etkin iletişim

Raklet üzerinde dilediğiniz gibi kategoriler oluşturabilir, kişilerinize toplu e-mail ya da sms gönderimi yapabilirsiniz. Böylelikle doğru içeriği doğru kişiye göndermiş olursunuz.

E-mail gönderiminde detaylı geri bildirim alabilir, ulaşan e-mail sayısı ve yüzdesi, ulaşmayan email sayısı ve neden ulaşmadığı bilgilerini görebilirsiniz. Ayrıca email ve SMS gönderim raporlarında iletişim bilgisi eksik olan üyeler ile ilgili uyarı alırsınız.

Online Ödemeler

Sivil toplum kuruluşlarının kaynak geliştirme süreçleri, Raklet’in en etkili olduğu alanlardan biri.

Üyelik aidatları, bağış kampanyaları, etkinlik bilet satışları gibi ödemeyle ilgili tüm süreçleri sisteme entegre ödeme firması sayesinde tek bir platform üzerinden kolayca yönetebilirsiniz. Ayrıca platforma farklı banka hesapları tanımlamak da mümkün. Dolayısıyla iktisadi işletme ve dernek hesabını kolayca birbirinden ayırabilirsiniz örneğin. 

Üyelik Aidatları: 

Kredi kartıyla online şekilde alacağınız ödemeler, sistemde otomatik olarak kaydedilir. Ödeme zamanları geldiğinde üyeleriniz borçlarını görebildikleri bir email alır ve kendilerine özel ödeme sayfasına yönlendirilerek ödemelerini tek tıkla gerçekleştirebilirler. Üyelerinizin onay vermesi durumunda, tekrar bir işlem yapmanıza gerek kalmadan, düzenli aralıklarla da ödeme alabilirsiniz. 

Bağışlar: 

Raklet, üzerinde  oluşturacağınız herkese açık bağış sayfası sayesinde yalnızca üyelerinize değil potansiyel bağışçılarınıza da kurumunuzu kolayca destekleme imkanı sunmuş olursunuz. Üstelik düzenli bağış seçeneği sayesinde tek seferlik bir bağışın sürekli hâle gelmesini sağlamanız da mümkün. 

Ortaca Hayvan.png

 

Etkinlikler:

Raklet hesabnız üzerinde dilerseniz sadece üyelerinize özel, dilerseniz herkese açık etkinlikler düzenleyebilirsiniz. Üyelerinize özel olan etkinliklerin davetiye veya biletlerine sadece üyeleriniz ulaşabilir. Etkinlik bilet satışlarını sistem üzerinden online olarak gerçekleştirebilir, katılımcılarınızın takibini kapıda check-in özelliğiyle yapabilirsiniz. 

Sosyal ağ

Raklet üyelerinize özel bir sosyal ağ hizmeti sunar. Üyeleriniz diğer üyeleri şehir, meslek, okullarına göre filtreleyerek ya da özel bir kişiyi arayarak kendileriyle platform üzerinden diledikleri gibi iletişim kurabilirler.

Hem üyeleriniz hem de siz (yöneticiler) iş ilanları oluşturabilirsiniz. Yöneticiler olarak iş ilanlarının takibini ve kontrolünü gerçekleştirebilir ve gereken durumlarda üyelerinizin oluşturduğu ilanlara müdahalede bulunabilirsiniz.

Raporlama

Sistem içerisinde bulunan raporlama özelliği sayesinde ödemeler, etkinlikler, kişi bilgileri ve sosyal ağ trafiği dahil olmak üzere birçok rapora ulaşabilirsiniz. Bu raporlardan elde ettiğiniz verilerle kurumunuzu başarıya ulaştırmak için etkili bir eylem planı geliştirmeniz mümkün.

Güvenlik

Raklet, endüstriyel güvenlik standartlarına göre geliştirilmiş bir platformdur ve verilerinizin korunması için sıkı politikalar izler.

Gizlilik

Raklet, verilerinizin gizliliğinin korunması sorumluluğunu üstlenir ve bunları üçüncü kişilerle asla paylaşmaz.

Amazon Web Hizmetleri Kısıtlamalar

Restrictions: 
 • Miktar: Kuruluşlar, mali yılda 2,000 ABD Doları tutarında bir AWS kredisi talep edebilir (1 Temmuz - 30 Haziran)
 • Bütçe: Yıllık işletim bütçesi herhangi bir boyutta olan kuruluşlar bu programdaki ürünleri talep edebilirler.
 • Kuruluş türleri: Eğitici kurumlar, K-12 okulları, kolejler, ticaret okulları dahil olmak üzere, bunlar bu programdan hibe talep etmek için uygun değildirler ancak AWS Eğitim programıiçin uygun olabilirler.
 • Hizmet şartları: Hibe talep eden kuruluşlar AWS Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için Kredi Programı şart ve koşullarını bir hizmet alım şartı olarak kabul etmelidirler.
 • Takip anketi: Hibe talep eden kuruluşlar bu hibeyi aldıktan sonra takip anketine katılabilecek durumda olduklarını ve katılacaklarını kabul etmelidirler.
 • Anti-ayrımcılık politikası: Yaşa,etnik yapıya, cinsiyete,uyruğa, sakatlılığa, ırka, boyuta, dine, cinsel tercihe yada sosyoekonomik geçmişe göre ayrımcılık yapanları savunan, destekleyen yada bu ayrımcılığı yapan kuruluşlar bu programa katılamazlar. Kuruluşlar bu programdan hibe alabilmek için böyle bir ayrımcılık yapmadıklarını kabul etmek ve beyan etmek zorundadırlar.
 • Vaka çalışması: Alıcı kuruluşlar bu programda AWS’nin vaka çalışması yada referans oluşturması için AWS’ye bilgi sağlamayı kabul etmelidirler.
 • Kredi dağıtımı:
  • Bu programda dağıtılacak krediler bireylere değil, sadece hak kazanan kuruluşlara dağıtılacaktır.
  • Alıcı kuruluşlar kredileri transfer edemez yada tekrar satamaz.

Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için Amazon Web Hizmetleri Kredi Programı SSS

Amazon Web Hizmetleri nedir?

Amazon Web Hizmetleri (AWS) işlerin ölçeklendirmesine ve büyümesine yardım etmek için programlama gücü, veritabanı depolama, içerik teslimatı, ve diğer özellikler sunan güvenli cloud hizmetleri platformudur.

AWS hakkında daha fazlasını öğrenin. AWS’ye yeniyseniz yada hizmetleri hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız, AWS tanıtıcı videolaraintroductory videos, lablara, ve kar amacı gütmeyen vaka çalışmalarına göz atınız.

Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için AWS Kredi Programı Nedir?

Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için AWS Kredi Programı kar amacı gütmeyen kuruluşların fiziksel altyapıya ön ödeme yapmadan hedeflerine ulaşmasına yardım etmek için cloud-tabanlı çözümlerin kullanılmasına yardım eden AWS promosyonel kredilerine erişim sağlar.

Kuruluşlar, mali yılda 2,000 ABD Doları tutarında bir AWS kredisi talep edebilir (1 Temmuz - 30 Haziran). Kuruluşlar bu hizmet kredilerine bölgelerdeki mevcudiyetine göre tüm AWS on-deman cloud hizmetlerinin kullanım ücretlerinde kullanabilirler. AWS krediler, Amazon EC2 Reserved Instances (Ayrılmış Örnekler), Amazon Mechanical Turk, AWS Marketplace, Amazon Route53 alan adı kayıt veya transferinde herhangi bir ücret veya masrafa veya herhangi bir hizmet için önceden ücret alınmasına karşı geçerli değildir. Aylık destek ücretleri için geçerlidir.

AWS ile, kar amacı gütmeyen kuruluşların donanımlara büyük yatırımlar yapmasına ve bu donanımları yönetmek için zaman ve efor harcamasına gerek kalmaz. Bunun yerine, kuruluşlar kendilerini güçlendirmek için gereken programlama kaynaklarının doğru tipini ve boyutunu sağlayabilir ve görevleri üzerinde odaklanabilirler.

Amazon Web Hizmetleri’nin kar amacı gütmeyen kuruluşlar için küresel olarakyaptığı işleri görebilirsiniz.

Kuruluşum Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için AWS Kredi Programı’na uygun mu?

Kurumunuzun bu programa uygunluğunu incelemek için uygunluk ve sınırlamalar sayfasına başvurunu.

Amazon Ücretsiz Aşama Nedir?

Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için AWS Kredi Programına ek olarak, AWS tüm yeni müşteriler için kurumun üyelik tarihinden itibaren 12 ay boyunca AWS Ücretsiz Aşama’sını sunar. AWS Ücretsiz Aşama AWS Kredi Programı’ndan ayrı bir tekliftir ve yeni müşterilerin belli bir kullanım limiti içerisinde belli AWS hizmetlerini ücretsiz kullanmasına olanak verir.

AWS;potansiyel hibe alıcıların bu teklifi talep etmeden önce AWS Ücretsiz Aşama’sına kaydolmalarını tavsiye eder. AWS kredilerinin alınmasının AWS Ücretsiz Aşaması’nın 12 aylık süresini sıfırlamayacağını aklınızda bulundurunuz.

Genellikle, kurumlar hem AWS Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için Kredi Programı’nı hem AWS Ücretsiz Aşamasını kullanmaktadır. Bu kombinasyon internet sitelerini ve bağış toplama yazılımını sunmak, verileri saklamak ve analiz etmek, ve yeni sistemler geliştirmek için AWS cloud altyapısını anında öde yöntemiyle geliştirmelerine yardım etmektedir.

Neden bu hibeyi alabilmek için AWS hesabına ihtiyacım var?

Alıcı kuruluşun kredileri kullanabilmesi için Hesap İsmi alanında kuruluş ismi tanımlı geçerli bir AWS hesap ID’si olmalıdır.

Kuruluşun AWS hesap ID’si yoksa, hibe talep etmeden önceücretsiz AWS hesabı açmalıdır.

AWS hesabı açmak için kredi kartı gereklidir.

Kredileri ne kadar sürede kullanabilirim?

Krediler AWS hesabına uygulandıktan sonra sadece 12 ay boyunca geçerlidir. Eğer 12 ay içerisinde kullanılmazsa ise sona erer.

Tüm kredilerimi kullandıktan yada kredilerimin süresi geçtikten sonra ne olur?

Tüm krediler kullanıldıktan yada 12 ay sonrasında süreleri geçtikten sonra, kullanılan tüm hizmetler için standart fiyattan AWS hesabınızla bağlantılı kredi kartından kesinti yapılacaktır.

AWS; beklenmeyen kesintileri engellemek için kuruluşların Amazon CloudWatch’ıkullanarak faturalama uyarıları ayarlamalarını tavsiye eder.

İlk yıldan sonra hibeyi yenileyebilir miyim?

Kuruluşlar, mali yılda 2,000 ABD Doları tutarında bir AWS kredisi talep edebilir (1 Temmuz - 30 Haziran).

Admin ücretini ödedikten sonra bu hibe için talebimin reddedilmesi mümkün mü?

Hayır. Sadece bu hibe için uygun olana kuruluşların hibeyi talep etmesine izin verilir ve sadece bunlardan admin ücreti kesilir.

Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için Amazan Web Hizmetleri Kredi Programı

Amazon Web Services logo

Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için Amazon Web Hizmetleri (AWS) Kredi Programı uygunluk kriterlerini sağlayan kar amacı gütmeyen kuruluşlara  cloud hizmetleri için AWS Promosyonel Krediler (“krediler”) sağlar.

Bu hizmet kredilerine AWS on-demand cloud hizmetleri için kullanım ücretleri ve belli AWS destek ücretleri üzerinden başvurabilirsiniz. AWS; programlama gücü, veritabanı saklama, içerik teslimatı, ve diğer özellikleri kurumlara fiziksel altyapı yatırımına ihtiyaç duymaksızın sunan bir güvenli cloud hizmetleri platformudur. Bu krediler, Amazon EC2 Ayrılmış Örnekler, Amazon Mekanik Türk, AWS Pazaryeri, Amazon Route53 alan adı kayıt veya transferinde herhangi bir ücret veya masrafa veya herhangi bir hizmet için önceden ücret alınmasına karşı geçerli değildir.

Ek bilgi için, Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için SSS’ye ve diğer kar amacı gütmeyen kuruluşların AWS cloud ürünlerini ve çözümlerini nasıl geliştirdiğinebakınız.

Uygunluk

Kurumunuzun bu program çerçevesinde hibe alıp alamayacağını öğrenmek için, Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için Amazon Web Hizmetleri Kredi Programı uygunluk prensipleriniinceleyiniz.

AWS Ücretsiz Aşama’ya Üyelik

Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için AWS Kredi Programına ek olarak, AWS tüm yeni müşteriler için kurumun üyelik tarihinden itibaren 12 ay boyunca AWS Ücretsiz Aşama’yı sunar. AWS Ücretsiz Aşama AWS Kredi Programı’ndan ayrı bir tekliftir. Yeni müşterilerin belli bir kullanım limiti içerisinde belli AWS hizmetlerini ücretsiz kullanmasına olanak verir.

AWS;potansiyel hibe alıcıların bu teklifi talep etmeden önce AWS Ücretsiz Aşaması’na kaydolmalarını tavsiye eder.

Genellikle, kurumlar hem AWS Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için Kredi Programı’nı hem AWS Ücretsiz Aşaması’nı kullanmaktadır. Bu kombinasyon internet sitelerini ve bağış toplama yazılımını sunmak, verileri saklamak ve analiz etmek, ve yeni sistemler geliştirmek için AWS cloud altyapısını anında öde yöntemiyle geliştirmelerine yardım etmektedir.

Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar için Amazon Web Hizmetleri Kredi Programı Hakkında

Amazon Web Hizmetleri (AWS); kar amacı gütmeyen kuruluşların görevlerini değerli kaynakları boşa harcamadan yerine getirmeleri için teknolojiye ihtiyaç duyduklarını anlar. İnternet siteleri oluşturmak, ana faaliyetleri ve çalışan-dönüş sistemlerini sunmak, ve sosyal yardımları ve bağışları yönetmek için pahalı olmayan ve yüksek derecede ölçeklendirilebilir altyapı teknoloji sunmaya çalışıyoruz. Dünyadaki kar amacı gütmeyen kuruluşların kullanmadıkları programlama gücüne ücret ödememelerini sağlamaya çalışmaktayız. Böylece kurumlar önemli işlerinde kaynakları üzerinde odaklanabilmektedirler.

İçeriği dağıtıma sok